Deilig vegansk iskrem på sprø nøttebunn Hjemmelaget is topper det meste. De danske brødrene Price elsker denne veganske vaniljeisen på sprø nøttebunn.
Deilige danske veganske frikadeller Når danske kokker vipper opp den sin egen klassiker uten kjøtt, da blir vi virkelig interessert. Brødene Price lager frikadeller av squash og purre servert med en enkel og deilig raita.
Spicy og smakfull Chili sin carne Chili sin carne (chili uten kjøtt) er den vegetariske versjonen av chili con carne. Brødrene Price sin variant er spicy og med mye smak, og er så absolutt verdt et forsøk.
Kikertburger med rødbete-tzatziki Dersom du foretrekker en kjøttfri burger, prøv denne som er laget av kikerter. Piff opp med rødbete-tzatziki, syltet rødløk og gode sauser.
Fullkornpitabrød med avokado- og kiwisalsa Det er mye lettere å være diabetiker hvis du liker å lage mat. Egentlig burde vi alle spise som diabetikere. Bli inspirert med denne vegetariske grillmaten som er en smakseksplosjon.
Kikertsalat med sitronbønner Bønner finnes i alle farger og konsistenser. Noen gjør seg best i gryter, mens andre passer best i ensom majestet, bare krydret med litt olivenolje og sitron.
Stekt asparges med zhoug Stekte asparges smaker fantastisk, og her får du en super oppskrift på spicy asparges med hjemmelaget chilipasta. Det eneste du skal tenke på, er at du ikke må spare på krydderet.
Krydret vegansk grønnsakgryte med ristet rug Midtøstens krydrede gryte med nøtter og frukt lager vi på rug og gode rotgrønnsaker. Freekeh er korn som vanligvis lages på ristet hvete, men ingenting slår den finske rugen når det gjelder smak. Rotgrønnsaker valgt etter sesong gir sødme til de smakfulle, men ikke sterke, krydderne.
Konfitert fennikel Det er ikke bare andelår som kan konfiteres. De aller fleste robuste grønnsaker egner seg også godt. Konfitert fennikel er en fantastisk lunsjrett, servert sammen med et glass sider og litt ristet brød.
Piadina på to måter Ost og skinke eller stekte grønnsaker mellom tynne brød? TV-kokken Gino D'Acampo lager pesto som passer til begge.
Hvit pizza med kantarell Lise Finckenhagen lager pizzaen hvit ved å bytte ut tomatsaus med crème fraîche. Kantareller, parmesan, spekeskinke og trøffelolje bidrar med mye smak i hennes oppskrift.
Blåbærterte med mandelfyll Selv om vi kan kjøpe blåbær hele året er det noe spesielt med dem vi har plukket selv. Du kan bruke både selvplukkede bær og blåbær fra butikken i Lise Finckenhagens terte med mandelfyll.
Kung Pao chicken Kung Pao chicken er kyllingretten som har en perfekt kombinasjon av surt, søtt og salt. Klassikeren kommer fra provinsen Sichuan i Kina.
Vårløkpannekaker Dropp helmelk og sukker og prøv disse kinesiske pannekakene med svinefett og vårløk. Cong you bing lages ikke med røre, men med en deig som rulles som kanelsnurrer og trykkes flate før de stekes sprø i olje.
Green curry kylling Lise Finckenhagen er inspirert av matlagingen i Thailand. Hun gir oss oppskriften på en kyllingrett med sprø grønnsaker, ris og sterk saus.