Fruktgelé med prosecco Dette er en sommerlig dessert som du kan lage i god tid, perfekt når du skal ha gjester. Den har noen spesielle ingredienser: Prosecco og bergamottsirup. Bergamottsirup lages av sitrusfrukten bergamott som dyrkes i Calabria.
Ostekake med jordbær Ostekake som du ikke trenger stekeovn for å lage. Ostekremen er laget med jordbærgelé og skal stå kaldt for å stivne. Gled deg til den myke, luftige konsistensen og den nydelige smaken av jordbær.
Jordbær, tomat og vannmelonsalat En frisk og fin salat med farger og smaker som kler hverandre godt. Du kan drysse over fetaost om du vil, men salaten smaker veldig godt uten også.
Salat med jordbær, mozzarella og avokado Jordbær i salaten gjør den både frisk og sødmefull, og kombinasjonen jordbær og avokado er nydelig.
Jordbærdessert Denne jordbærdesserten med karamellisert brioche og hylleblomstsaus gir deg en søt, kremet og knasende smak av sommer.
Åtte oppskrifter med jordbær De er røde og deilige og smaker godt i en skål med litt sukker på. Prøv dem i en salat, i en sommerdrikk eller sammen med lime, vanilje og mynte i en dessert. Av Kristin Eriksen
Sommerbær på nøttebunn Lise Finckenhagen disker opp med en ordentlig sommerkake full av bær, i skjønn harmoni med en deilig nøttebunn av mandler.
Rabarbra- og jordbærpai med kardemommemarengs Kardemomme er en herlig overraskelse i denne sommerlige oppskriften. Hvis du lar være å ta med marengsen blir retten vegansk.
Ostekake i porsjonsglass Jonathan Romano har jordbærsaft i geleen og bruker tre forskjellige sorter kjeks i kjeksbunnen. Og mellom gelé og kjeks legger han et godt lag ostekrem.
Ti oppskrifter med rabarbra Endelig er rabarbraen her. Den vokser i hager og bugner over i butikkhyllene, men hva skal du bruke den til? Her er ti oppskrifter med rabarbra til inspirasjon. Av Hanne Høyland
Gnocchi med fylt paprika og rå tomatsaus Denne retten krever litt arbeid, men smaken er vel verdt det. Få med deg noen til å hjelpe, så blir arbeidet enda kjekkere.
«Granola du aldri vil glemme» Kjøttfritt er trendy, både til frokost, lunsj og middag. Kokebokforfatter Hanne-Lene Dahlgren har gått fra å være kjøttspiser til selvutnevnt vegetarentusiast. Hun byr på en knasende granola.
Linseburger med bønnekrem og tomatsalat Helt vegetarisk burger med røde linser som grunnlag. Tareq Taylor serverer burgeren med hvit bønnekrem og tomatsalat.
Fire friske smoothies med bær Bad i bær og friske drinker. For vi spiste mindre frukt og bær enn vi pleier under pandemien. Nå har alle salatbarer vært åpne i flere uker, og vi kan kjøpe friske bær i dagligvarebutikken året rundt. Her får du fire forslag til herlige blandinger.
Luksusskolebrød Disse skolebrødene er ekstra store og har mer av alt det gode. Du kan benytte enten hjemmelaget eller ferdigkjøpt vaniljekrem.