Hopp til innhold

TV-stjerne anbefaler norsk podkast

«Sex and the city»-skuespilleren Sarah Jessica Parker anbefaler på sosiale medier å lytte til NRK-podkasten Death in Ice Valley, som er et samarbeid mellom NRK og BBC. «Den er både overraskende, skremmende og avhengighetsskapende, og min favoritt for tiden» skriver Parker på sin Instagramkonto. Mysteriet om den såkalte isdalskvinnen har vært en gåte i snart 50 år. Den unge kvinnen ble funnet død og nesten oppbrent i en steinrøys utenfor Bergen sentrum.

Sarah Jessica Parker
Foto: Elise Hellem Ratvik / NRK

Kulturstrøm

  • Frankrike: bøter og fengsel for skjult reklame hos influensere

    Frankrike har vedtatt en ny lov som innebærer at influensere risikerer både kraftige bøter og fengselsstraff hvis de driver med skjult reklame og svindel.

    Loven innebærer at det blir forbudt å promotere blant annet kosmetisk kirurgi, tobakk og enkelte finansprodukter.

    Influensere risikerer opptil to års fengsel og bøter på over 3 millioner kroner hvis de driver med slik ulovlig markedsføring.

    – Festen er over for dem som tror de kan drive med svindel på internett, sa økonomiminister Bruno Le Maire nylig.