Star Wars Episode VIII, som etter planen skulle ha premiere 26. mai 2017, har blitt utsatt til 15. desember samme år. Filmen er oppfølger til «The Force Awakens», som har vært en gedigen suksess, og er tidenes tredje mest innspillende film gjennom tidene.
– Chris Holsten sitt nyeste album glimter til med noe ektefølt til tider. Som nevnte «Hit, men ikke lenger» og oden til hovedstaden, «Oslo». Låten er så myk og melankolsk at den får meg til å ville hente julelysene fra boden og vente på snøen, skriver musikkritiker Ellisiv Sunde Myrva.
I samband med utgravingane på Berstad i Stad kommune i vår fann arkeologane båtgraver frå jarnalder, gravrøys frå bronsealder og ei grav frå steinalderen. Det skriv Vestland fylke på sine nettsider.
– Vi stod å sjakta med gravemaskin då vi såg mørkare konturar i massane. Etter litt finreinsing for hand dukka det opp fleire jarnnaglar. Vi forstod raskt at dette kunne vere noko spesielt, seier arkeolog Ragnhild Egeland Torp.
Fylkeskommunen har difor gitt løyve til utgravinga. Universitetsmuseet i Bergen tek saka vidare og skal gjennomføre ei arkeologisk utgraving av gravene i haust.