NRK Meny
Normal

Vil ikke ha spørsmål om mote

Om Rindal skole skal gjøre det sterkt i Klassequizen håper guttene på laget at de skal slippe unna motespørsmål.

Rindal skole

Mali Trønsdal Bævre (ligger foran), Torstein Heggem og Ida Kaspara Hyttebakk er klar for Klassequiz.

Foto: Rindal skole

Rindal skole er det 28. laget i rekken av deltagere i Klassequizen i Møre og Romsdal. Julsundet skole er eneste lag som hittil har klart full pott og 12 poeng, mens Smøla skole ligger rett bak med 11 poeng.

Deltagerne som skal representere Rindal i Klassequizen er Torstein Heggem, Ida Kaspara Hyttebakk, Mali Trønsdal Bævre og reserve på laget er Andreas Gynnild.

Begge guttene på laget er klar på hvilke spørsmål de helst vil slippe unna i kunnskapskonkurransen.

– Jeg håper jeg ikke får spørsmål om mote og sminke, sier Gynnild og Heggem.

Frykter spørsmål om VM og OL

Men Heggem, som driver med både fotball og langrenn på fritida, håper han får spørsmål om sport. Det er derimot kategorien Hyttebakk frykter mest.

– Spesielt spørsmål om sportsutøvere som har deltatt i OL og VM, sier hun.

Bævre tror hun kan gjøre det bra i flere kategorier.

– Jeg håper på spørsmål om europeisk geografi, litteratur og film, sier hun.

Hvordan deltagerne fra Rindal gjør det i Klassequizen kan du høre i morgensendingen til NRK Møre og Romsdal på P1 onsdag morgen.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1