NRK Meny
Normal

Disse møter AaFK og Molde neste år

AaFK åpner borte mot Bodø/Glimt 30. mars, mens Molde tar imot Kjetil Rekdal og Vålerenga til første serierunde.

Molde AaFK

12. juli og 24. august er det duket for lokaloppgjør mellom fylkesrivalene AaFK og Molde i sesongen 2014.

Foto: Jan Kåre Ness / NTB scanpix

Se hele spilleplanen for 2014-sesongen HER

Nøkkelkamper

Søndag 30. mars sparker eliteserien i fotball i gang igjen.

I Møre og Romsdal er det Aalesund og Molde fotballklubb som skal til dyst, og ved første øyekast på den rykende ferske terminlisten er det flere punkt å merke seg:

AaFK

  • Tangotrøyene åpner med bortekamp mot Bodø/Glimt søndag 30. mars
  • AaFK får hjemmekamp mot Sogndal 16. mai.

Hjemmekampen blir nok kjærkommen for de oransje, ettersom laget har spilt borte på fotballens nasjonaldag de to siste årene.

Molde FK

  • Molde åpner med hjemmekamp, mot Kjetil Rekdals Vålerenga søndag 30. mars.
  • MFK får bortekamp mot Lillestrøm 16. mai.

Lokalderby

Publikum vil selvsagt få et gjensyn med de høyspente lokaloppgjørene mellom AaFK og Molde også i år.

I 2014-sesongen vil det første oppgjøret skje lørdag 12. juli, når Aalesund tar imot Molde til kamp på Color Line Stadion.

Og fansen trenger ikke vente lenge på returoppgjøret i Molde. Dette spilles søndag 24. august i rosenes by.

– Tålelig fornøyd

Tarje Nordstrand Jacobsen

Adm.dir. Tarje Nordstrand Jacobsen sier det var viktig å få hjemmekamp under Moldejazzen.

Foto: NRK

– Det er et interessant oppsett, slik det er hvert eneste år, sier adm.dir. Tarje Nordstrand Jacobsen i Molde FK til NRK.

Han sier han er fornøyd med å slippe gresskamper i sesongens aller første oppgjør. I mars er det ofte mange dårlige baner rundtom i det ganske land, etter en lang og kald vinter.

– Vi hadde vel signalisert ønske om å få den første bortekampen på kunstgress, og det har vi fått (mot Odd). Deretter har vi bare fått gresskamper, men jeg er tålelig fornøyd, sier han.

De blåhvite har fått bortekamp 16. mai, men dette sier Jacobsen lå i kortene ettersom de hadde hjemmekamp i år.

Da synes direktøren det var viktigere å få hjemmekamp under Moldejazzen (14. – 19. juli), slik de har fått (Sandnes Ulf).

Det har enn så lenge ikke lyktes NRK å få tak i AaFKs direktør Henrik Hoff.

Her er hele spilleplanen:

Søndag 30. mars (1. runde):
Bodø/Glimt – Aalesund
Haugesund – Lillestrøm
Molde – Vålerenga
Rosenborg – Viking
Sandnes Ulf – Odd
Sarpsborg – Brann
Stabæk – Sogndal
Strømsgodset – Start

Søndag 6. april (2. runde):
Brann – Stabæk
Lillestrøm – Sandnes Ulf
Odd – Molde
Sogndal – Sarpsborg
Start – Haugesund
Viking – Strømsgodset
Vålerenga – Bodø/Glimt
Aalesund – Rosenborg

Søndag 13. april (3. runde):
Bodø/Glimt – Sogndal
Haugesund – Vålerenga
Lillestrøm – Viking
Rosenborg – Odd
Sandnes Ulf – Brann
Sarpsborg – Start
Stabæk – Molde
Strømsgodset – Aalesund

Søndag 20. april (4. runde):
Bodø/Glimt – Rosenborg
Brann – Lillestrøm
Molde – Sarpsborg
Odd – Stabæk
Sogndal – Strømsgodset
Viking – Haugesund
Viking – Haugesund
Vålerenga – Sandnes Ulf
Aalesund – Start

Søndag 27. april (5. runde):
Haugesund – Sogndal
Lillestrøm – Aalesund
Rosenborg – Brann
Sandnes Ulf – Molde
Sarpsborg – Vålerenga
Stabæk – Bodø/Glimt
Start – Viking
Strømsgodset – Odd

Torsdag, 1. mai (6. runde):
Bodø/Glimt – Lillestrøm
Brann – Haugesund
Molde – Start
Odd – Sarpsborg
Sandnes Ulf – Stabæk
Sogndal – Rosenborg
Vålerenga – Strømsgodset
Aalesund – Viking

Søndag 4. mai (7. runde):
Haugesund – Aalesund
Lillestrøm – Sogndal
Rosenborg – Molde
Sarpsborg – Sandnes Ulf
Stabæk – Vålerenga
Start – Brann
Strømsgodset – Bodø/Glimt
Viking – Odd

Søndag 11. mai (8. runde):
Bodø/Glimt – Haugesund
Molde – Strømsgodset
Odd – Lillestrøm
Sandnes Ulf – Rosenborg
Sogndal – Start
Stabæk – Sarpsborg
Vålerenga – Viking
Aalesund – Brann

Fredag 16. mai (9. runde):
Brann – Bodø/Glimt
Haugesund – Odd
Lillestrøm – Molde
Rosenborg – Stabæk
Start – Vålerenga
Strømsgodset – Sarpsborg.
Viking – Sandnes Ulf
Aalesund – Sogndal

Tirsdag 20. mai (10. runde):
Bodø/Glimt – Start
Molde – Viking
Odd – Aalesund
Sandnes Ulf – Haugesund
Sarpsborg – Rosenborg
Sogndal – Brann
Stabæk – Strømsgodset
Vålerenga – Lillestrøm

Søndag 25. mai (11. runde):
Brann – Vålerenga
Haugesund – Molde
Lillestrøm – Stabæk
Sogndal – Sandnes Ulf
Start – Odd
Strømsgodset – Rosenborg
Viking – Bodø/Glimt
Aalesund – Sarpsborg

Mandag 9. juni (12. runde):
Molde – Brann
Odd – Sogndal
Rosenborg – Lillestrøm
Sandnes Ulf – Bodø/Glimt
Sarpsborg – Viking
Stabæk – Start
Strømsgodset – Haugesund
Vålerenga – Aalesund

Søndag 12. juni (13. runde):
Bodø/Glimt – Molde
Brann – Odd
Haugesund – Sarpsborg
Lillestrøm – Strømsgodset
Sogndal – Vålerenga
Start – Rosenborg
Viking – Stabæk
Aalesund – Sandnes Ulf

Søndag 6. juli (14. runde):
Molde – Sogndal
Odd – Vålerenga
Rosenborg – Haugesund
Sarpsborg – Bodø/Glimt
Stabæk – Aalesund
Start – Lillestrøm
Strømsgodset – Sandnes Ulf
Viking – Brann

Lørdag 12. juli (15. runde):
Bodø/Glimt – Odd
Brann – Strømsgodset
Lillestrøm – Sarpsborg
Sandnes Ulf – Start
Sogndal – Viking
Vålerenga – Rosenborg
Aalesund – Molde

Søndag 13. juli (15. runde):
Haugesund – Stabæk

Lørdag 19. juli (16. runde):
Strømsgodset – Vålerenga

Søndag 20. juli (16. runde):
Molde – Sandnes Ulf
Odd – Haugesund
Rosenborg – Sogndal
Sarpsborg – Aalesund
Stabæk – Brann
Start – Bodø/Glimt
Viking – Lillestrøm

Lørdag 26. juli (17. runde):
Sandnes Ulf – Strømsgodset

Søndag 27. juli (17. runde):
Bodø/Glimt – Sarpsborg
Brann – Viking
Haugesund – Start
Molde – Rosenborg
Sogndal – Odd
Aalesund – Lillestrøm

Tirsdag 29. juli (17. runde):
Vålerenga – Stabæk

Lørdag 2. august (18. runde):
Strømsgodset – Sogndal

Søndag 3. august (18. runde):
Lillestrøm – Brann
Odd – Sandnes Ulf
Sarpsborg – Haugesund
Stabæk – Rosenborg
Start – Molde
Viking – Vålerenga
Aalesund – Bodø/Glimt

Søndag 10. august (19. runde):
Brann – Aalesund
Haugesund – Viking
Molde – Stabæk
Odd – Strømsgodset
Rosenborg – Start
Sandnes Ulf – Lillestrøm
Sogndal – Bodø/Glimt
Vålerenga – Sarpsborg

Søndag 17. august (20. runde):
Bodø/Glimt – Sandnes Ulf
Brann – Rosenborg
Lillestrøm – Vålerenga
Sarpsborg – Molde
Stabæk – Odd
Start – Strømsgodset
Viking – Sogndal
Aalesund – Haugesund

Lørdag 23. august (21. runde):
Strømsgodset – Stabæk

Søndag 24. august (21. runde):
Haugesund – Bodø/Glimt
Molde – Aalesund
Odd – Start
Rosenborg – Sarpsborg 08
Sandnes Ulf – Viking
Sogndal – Lillestrøm
Vålerenga – Brann

Søndag 31. august (22. runde):
Bodø/Glimt – Vålerenga
Brann – Molde
Lillestrøm – Haugesund
Sarpsborg – Odd
Stabæk – Sandnes Ulf
Start – Sogndal
Viking – Rosenborg
Aalesund – Strømsgodset

Søndag 14. september (23. runde):
Molde – Lillestrøm
Odd – Viking
Rosenborg – Bodø/Glimt
Sandnes Ulf – Sarpsborg 08
Sogndal – Aalesund
Start – Stabæk
Strømsgodset – Brann
Vålerenga – Haugesund

Søndag 21. september (24. runde):
Bodø/Glimt – Strømsgodset
Brann – Sandnes Ulf
Haugesund – Rosenborg
Lillestrøm – Odd
Sarpsborg – Sogndal
Viking – Start
Vålerenga – Molde
Aalesund – Stabæk

Søndag 28. september (25. runde):
Molde – Bodø/Glimt
Odd – Brann
Rosenborg – Aalesund
Sandnes Ulf – Vålerenga
Sogndal – Haugesund
Stabæk – Lillestrøm
Start – Sarpsborg 08
Strømsgodset – Viking

Søndag 5. oktober (26. runde):
Bodø/Glimt – Stabæk
Brann – Start
Haugesund – Sandnes Ulf
Lillestrøm – Rosenborg
Sarpsborg – Strømsgodset
Viking – Molde
Vålerenga – Sogndal
Aalesund – Odd

Søndag 19. oktober (27. runde):
Brann – Sarpsborg 08
Molde – Haugesund
Odd – Bodø/Glimt
Rosenborg – Vålerenga
Sandnes Ulf – Sogndal
Stabæk – Viking
Start – Aalesund
Strømsgodset – Lillestrøm

Søndag 26. oktober (28. runde):
Bodø/Glimt – Brann
Haugesund – Strømsgodset
Lillestrøm – Start
Rosenborg – Sandnes Ulf
Sarpsborg – Stabæk
Sogndal – Molde
Viking – Aalesund
Vålerenga – Odd

Søndag 2. november (29. runde):
Brann – Sogndal
Lillestrøm – Bodø/Glimt
Odd – Rosenborg
Stabæk – Haugesund
Start – Sandnes Ulf
Strømsgodset – Molde
Viking – Sarpsborg 08
Aalesund – Vålerenga

Søndag 9. november (30. og siste runde):
Bodø/Glimt – Viking
Haugesund – Brann
Molde – Odd
Rosenborg – Strømsgodset
Sandnes Ulf – Aalesund
Sarpsborg – Lillestrøm
Sogndal – Stabæk
Vålerenga – Start

Alle kampene er i utgangspunktet sett opp med avspark kl. 18.00. Men både dato og tidspunkt for noen av kampene blir endra når tv-kanalene plukkar ut sine kampar.