Warner (72) hadde nesten 30 års fartstid i FIFA, 14 av dem som visepresident, før han ble suspendert og trakk seg som følge av omfattende korrupsjonsanklager i 2011.
Jack Warner ble hentet i ambulanse da han ble løslatt mot kausjon.
Foto: ANDREA DE SILVA / ReutersDa sju FIFA-topper ble pågrepet og siktet for korrupsjon i Zürich onsdag, ble det også sendt ut arrestordre på Warner, som meldte seg for politiet i hjemlandet Trinidad og Tobago natt til torsdag.
Et snaut døgn senere ble han løslatt mot en kausjon på drøyt 2,5 millioner kroner. Han ble hentet i ambulanse, og grunnen var utmattelse.
Det tok likevel ikke mange timene før Warner sto med mikrofonen på et livlig valgmøte i Chaguanas på Trinidad, der han bedyret sin uskyld.
– Jeg vet ingenting om disse anklagene. Nelson Mandela satt i fengsel. Gandhi satt i fengsel. Castro satt i fengsel. Så hvem er Jack Warner? sa han til jubel fra tilhengerne sine.
– Diskriminerer u-land
I et intervju med BBC etter valgmøtet nekter Warner for å ha mottatt en eneste bestikkelse, og hevder han jobbet for å bedre forholdene i FIFA.
Han hevder at fattige land blir diskriminert, og mener det er påfallende at president Sepp Blatter ikke ble siktet sammen med de andre FIFA-toppene.
– Hvis jeg er korrupt, betyr det at han er korrupt. Hvorfor anklager de bare u-land? Hvis det de sier er sant, hvorfor har de ikke arrestert ham? Han er mislikt i hele verden, og likevel har de ikke rørt ham. Hvorfor? sier Warner.
Warner mener det er en vesensforskjell på bestikkelser og gaver. Sistnevnte har vært en del av FIFAs kultur så lenge han kan huske, sier han.
Siktet for svindel og korrupsjon
Jack Warner var visepresident i FIFA i 14 år. Her med David Beckham, Franz Beckenbauer og Sepp Blatter i 2010.
Foto: ANDREA DE SILVA / ReutersUSA har begjært Warner utlevert, og 72-åringen er foreløpig siktet for åtte tilfeller av svindel, korrupsjon og hvitvasking.
Anklagene mot Warner er ikke nye. Han var en av de første FIFA-lederne som havnet i søkelyset etter tildelingen av fotball-VM til Qatar i 2010.
Warner skal ha fått 12 millioner kroner like etter tildelingen, via en amerikansk bankkonto.
Han skal også ha solgt VM-billetter på svartebørsen i 2002 og 2006, og har vært anklaget for svindel i forbindelse med TV-rettigheter og donasjoner til jordskjelvofrene på Haiti.
Warner må møte i retten igjen i juli.