NRK Meny
Normal

Endelig listeforslag lagt fram: Finnmark Ap vil ha Sjåstad på topp og Vassvik som nummer to

Finnmark Arbeiderpartis nominasjonskomite har lagt fram sitt endelige forslag til fylkesvalgliste 2015 - 2019.

Runar Sjåstad

Runar Sjåstad

Foto: Knut Åserud

Dagens fylkesordfører i Finnmark Runar Sjåstad fra Vadsø topper det endelige listeforslaget til Finnmark Arbeiderpartis nominasjonskomite.

Ragnhild Vassvik Kalstad

Ragnhild Vassvik

Foto: Dan Robert Larsen / NRK

Karasjok Arbeiderparti ønsket Ragnhild Vassvik fra Karasjok inn på 2. plass på fylkestingslista til Finnmark Ap, og slik er det også blitt på det nye listeforslaget. Ragnhild Vassvik fra Karasjok er fylkesvaraordførerkandidat på det endelige listeforslaget. På det første forslaget til fylkesvalgliste som nominasjonskomiteen kom med for en måned siden var Ragnhild Vassvik på 8. plass.

Lista er enstemmig med unntak av plass nr. 8 hvor 4 medlemmer har stemt for Aina Borch fra Porsanger og 2 medlemmer har stemt for Bente Haug fra Alta.

Endelig nominasjonsmøte i Finnmark Arbeiderparti avholdes i Vadsø 16. november.

Her er Finnmark Arbeiderpartis nominasjonskomites endelige listeforslag:

1. Runar Sjåstad, Vadsø
2. Ragnhild Vassvik, Karasjok
3. Geir Ove Bakken, Alta
4. Sylvi Jane Huseby, Hammerfest
5. Ulf Ballo, Tana
6. Ragnhild Kaski, Sør-Varanger
7. Remi Strand, Vardø
8. 4 stemmer for Aina Borch, Porsanger, 2 stemmer for Bente Haug, Alta
9. Bjørn Johansen, Sør-Varanger
10. Kari Lene Olsen, Nordkapp
11. Ronny Wilhelmsen, Alta
12. Ragnhild Aslaksen, Vadsø
13. Tarjei Jensen Bech, Hammerfest
14. Hanne Iversen, Nesseby
15. Roger Hansen, Gamvik
16. Inga Berit A. Sara, Kautokeino
17. Ståle Olsen, Båtsfjord
18. Katrine Næss Holmgren, Hammerfest
19. Roy Arne Andersen, Måsøy
20. Jasmin Brix, Alta
21. Maung San Lwin, Sør-Varanger
22. Anne Mette Bæivi, Hammerfest
23. Robert Wilhelmsen, Kvalsund
24. Torill Klogh, Tana
25. Kristoffer Tandberg, Vadsø
26. Ina Helene Olsen, Nordkapp
27. Jan Olav Evensen, Lebesby
28. Julie Wormdal Møller, Vadsø
29. Arvid Mathisen, Måsøy
30. Bjørg Masternes, Porsanger
31. Ole Håvard Olsen, Nordkapp
32. Eva Lisa Robertsen, Vardø
33. Jon Arne Pettersen, Porsanger
34. Siv Gamst, Hasvik
35. Steffen Ditløvsen, Nordkapp
36. Eldbjørg Mathisen, Karasjok
37. Odd Arne Dikkanen, Nesseby
38. Maria Thomassen, Loppa
39. Bernt Aksel Jensen, Vadsø
40. Janne Andreassen, Berlevåg