NRK Meny
Normal

– Ser mange muligheter i Karasjok

Ordførerkandidat Sissel Gaup (Karsjok lista) ser mange muligheter i Karasjok og ønsker å være med på utviklingen. – Jeg er klar om jeg får sjansen til å styre, sier Gaup.

Sissel Gaup

Ordførerkandidat Sissel Gaup, Karasjok lista, ser utviklingsmulighetene i Karasjok.

Foto: Piera Balto / NRK

Her er alle valglistene i Karasjok:

Flyttsamelista

Nr.

Navn

1

Anders Somby jr.

2

Mette Anti Gaup

3

Karen Utsi Sara

4

Anne Louise Gaup Næss

5

Johan Aslak Eira

6

Ellen Marit Somby Hætta

7

Rasmus John Anti

8

Per John Anti

9

Kirsten Appfjell

10

Leif Anders Somby

Samefolkets Parti

Nr.

Navn

1

John Nystad

2

Anne Ravna Gaup

3

Alvin Vuolab

4

Laila Katrine Holmestrand

5

Thor Martin Aira Balto

6

Mona Birgitte Kemi

7

Nils Jovnna Gaup Grønmo

8

Máret Ánne Nystad

9

Øystein Nilsen

10

Asta Mitkijá Balto

11

Anita Anti

12

Klemet Ingolf Kildedam

13

Gudrun Eliissá E. Lindi

14

Inga Ravna Eira

15

(Støket, kan komme en ny kandidat)

Karasjok lista

Nr.

Navn

1

Sissel Gaup

2

Jan Idar Somby

3

Siv-Anita Aslaksen

4

John Magnus Nergård

5

Ann Silje Guttorm

6

(Strøket, kan komme ny kandidat)

7

Lars Nils Gaup

8

Margrete Anti

9

Magnar Aslaksen

10

Alf Isaksen

11

Ragnhild Maurstad

12

Odd Markussen

13

John Torvald Mienna

14

Ellen Brita Anti

15

Simen Andre Johnsen

16

(Strøket, kan komme ny kandidat)

17

Amund Johnskareng

18

Hans Petter Boyne

19

(Strøket, kan komme ny kandidat)

20

Johannes Mathis Anti

21

(Strøket, kan komme ny kandidat)

22

Torgeir Nordsletta

23

Ellen Heim

24

Anny Vigdis Sara

25

Thoralf Henriksen

Høyre

Nr.

Navn

1

Torgrim Fredeng Kemi

2

Johan Samuel Nedrejord

3

Håkon Berger Bysheim

4

Lemet Ande Utsi

5

Karl Teigen

6

Else Nikoline Bysheim

7

Rune Rasmussen

8

Magnus Halonen

9

Anders Isak Nedrejord

10

Jan Østmo

11

Bjarne Tapio

Fastboendes liste

Nr.

Navn

1

Åshild Joks Andresen

2

Nils Anders Rasmus

3

Anton Levisen Triumf

4

Terje Grønnli

5

Tove Eldbjørg Skoglund Turi

6

Ole Georg Balto

7

Kenneth Eliassen

8

Marius Andresen

9

Rigmor Rasmus

Senterpartiet

Nr.

Navn

1

Anne Toril Eriksen Balto

2

Amund Peder Teigmo

3

Bjarne Rikardsen

4

Hege Anita Joks

5

Geir Svestøl

6

Supatra Kotisen Henriksen

7

Nils Rolf Johnsen

8

Anders Nils N. Utsi

9

Nils Torfinn Balto

10

Gunn Anette Anti Aslaksen

11

Lill Tove Eira

12

Geir Ole Fredeng

13

Ole Bartnes

14

Charlotte Iselin Mathisen

15

Kim Hallgeir Berg

16

Berit Dagny Anti

17

John Idar Anti

18

Gudrun Balto

19

Per Henrik Guttorm

20

Tina Soleng

21

Gunn Anita Skoglund Sara

22

Arne Kristian Balto

23

Lemet Áilu Boine

24

Lars Persen Gaup

25

Anni Østby

Venstre

Nr.

Navn

1

Nils Nilsen Gaup

2

Elin Sandvik

3

Evald Nordsletta

4

Inger Anne Mienna

5

Nils Ragnvald Dalseng

6

Henning Alstad

7

Ellen Marie Gaup

8

Kaare Theodorsen

9

Vivi Dalseng Johnsen

10

Nils Aage Joks

11

Espen Theodorsen

12

Per Inge Eira

13

Anders Bær

Kristelig Folkeparti

Nr.

Navn

1

Lars Henrik Haugan

2

Anne Marit Eira Anti

3

Ann Solveig Nystad

4

Runar Balto

5

Berit Frøydis S. Johnsen

6

David Aslak Davidsen Sara

7

(Strøket, kan komme ny kandidat)

8

Helge Borud

9

Ruth Somby

10

Leif Petter Grønmo

11

Svein Erik Nilsen

12

Anna Berit N. Anti

13

Johan Bakken Sandvik

14

Maina W. Teigmo

15

Berit Alette Anti

16

Alf Kristian Tellefsen

17

Marit Kihl Anti

18

Hjalmar Salamonsen

19

(Strøket, kan komme ny kandidat)

20

(Strøket, kan komme ny kandidat)

21

Ravna Anti Guttorm

Arbeiderpartiet

Nr.

Navn

1

Svein Atle Somby

2

Vivian Boine

3

Kjell Magne Grønnli

4

Frøydis A. Lindseth

5

Juhan Danel Gaup

6

Mari Benedicte Johnsen

7

Knut Johnsen

8

Berit Astrid Utsi

9

Klemet Amund Eira

10

Berit Alette U. Eira

11

Jan Egil Høgden

12

Ragnhild Varsi Dahl

13

Mikkel Nils Sara

14

May Helen Schanche

15

Hans Ingvald Hansen

16

Berit Anni G. Somby

17

Tom Lindbäck

18

(Strøket, kan komme ny kandidat)

19

Piera Mosebakken

20

Karen Marit Paulsen

21

Rasmus Nils Bær

22

Eldbjørg Mathisen

23

Anders Kleppe

24

Karin Adele Sæther

25

Hans Fridtjof Nystad

Her er kommunestyret 2011-2015:

Karasjok kommunestyre 2011-2015

Navn

Parti

Anne Toril Eriksen Balto (ordfører)

SP

Amund Peder Teigmo

SP

Hege Anita Joks

SP

Geir Thomas Svestøl

SP

Solveig Boine Nikkinen (varaordfører)

Ap

Åsmund Samuelsen

Ap

Jan Gunnar Johansen

Ap

Anne May Olli

Ap

Frode Tangen

Uavhengig

Sissel Gaup

Karasjok lista

Ragnhild Maurstad

Karasjok lista

Magnar Aslaksen

Karasjok lista

John Nystad

Samefolkets Parti

Anna Ravna Gaup

Samefolkets Parti

Nils Nilsen Gaup

Venstre

Nils Torfinn Balto

Venstre

Kirsten Appfjell

Flyttsame lista

Torgrim Fredeng Kemi

Høyre

Alf Isaksen

Árja