NRK Meny
Normal

Vil ha spørsmål om mytologi

Idun Røen tar gjerne spørsmål om mytologi når Surnadal ungdomsskule skal i ilden i Klassequizen onsdag ettermiddag.

Surnadal ungdomsskule Klassequizen 2015

Mari Foss, Idun Røen, Filip Hoset og Gunnar Halle er klar for Klassequiz.

Foto: Surnadal ungdomsskule

Filip Hoset, Idun Røen, Gunnar Halle og Mari Foss er klar for å representere Surnadal ungdomsskole når det kun er fem lag som gjenstår i Klassequizen i Møre og Romsdal.

Deltagerne fra Surnadal har varierte fritidsinteresser som kanskje kan hjelpe dem til å ta mange poeng i kunnskapskonkurransen.

Hoset liker å spille fotball og være sammen med venner, Røen liker å tegne, lese bøker og høre på musikk, og Foss liker å danse.

– Det gjør jeg opptil tre ganger i uka, sier hun.

– Pappa er den smarteste

Deltagerne er ikke enige om hvilke kategorier de håper på i konkurransen. Hoset håper på geografi og årstall, Røen håper på spørsmål om mytologi, bøker, naturfag eller tv- serier, og Foss håper på spørsmål om generell allmennkunnskap og nyheter.

Men det de er enige om flere av deltagerne på laget er hvem som er den smarteste de vet om.

– Det er pappa, sier Foss.

– Ja, far min også, sier Hoset.

Hvordan deltagerne fra Surnadal ungdomsskole gjør det i klassequizen kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal onsdag ettermiddag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1