NRK Meny
Normal

Bekkevoll ungdomsskole gjør seg klar til Klassequiz

I dag krysser Klassequizen Romsdalsfjorden og besøker Bekkevoll ungdomsskole i Molde.

Elias Edison Mordal, Sander Lerøen, Bjørnar Heggdal og hanna prestvik

Elias Edison Mordal, Sander Lerøen, Bjørnar Heggdal og Hanna Prestvik er klar for å vise frem kunnskapene sine på Klassequizen.

Foto: Bekkevoll ungdomsskole

Tre nye deltagere står klare for å svare på 12 utfordrende spørsmål.

Laget fra Bekkevoll består av Hanna Prestvik, Bjørnar Heggdal og Sander Lerøen. I tillegg er Elias Edison Mordal reserve om det trengs.

Kan Bekkevoll gjøre det bedre enn lagene fra Sunnmøre?

Hanna Prestvik, Elias Edison Mordal, Sander Lerøen og Bjørnar Heggdal

Hanna Prestvik, Elias Edison Mordal, Sander Lerøen og Bjørnar Heggdal.

Foto: Bekkevoll ungdomsskole

Fire lag fra Sunnmøre har alt deltatt i konkurransen og nå gjenstår det å se om Bekkevoll gjør det bedre enn alle disse.

Dersom de skal klare det håper deltagerne fra Bekkevoll at de slipper å svare på spørsmål om litteratur og kjemi.

Flere på laget ønsker derimot at de skal få spørsmål om sport. De tre guttene på laget spiller alle fotball og mener dermed at de i sportskategorier kan stille sterkt.

– Jeg er den smarteste personen jeg vet om

Kun to av deltagerne på laget har sterke meninger om hvem som er den smarteste personen de vet om.

Reserve Elias Mordal sier at Thomas Alva Edison er den smarteste personen han vet om, mens Heggdal har en annen person i tankene.

– Hvem er den smarteste personen du vet om?

– Meg selv, sier han.

I morgensendingen til NRK Møre og Romsdal mandag morgen kan du høre hvordan det går med deltagerne fra Bekkevoll ungdomsskole.

Og resultater fra alle de andre skolene kan du holde deg oppdatert på her.

Terminliste Klassequizen

DAG/DATO

SKOLE

KOMMUNE

SENDING

POENG

Mandag 06.01

Møre ungdomsskole

Ålesund

Morgen

10

Mandag 06.01

Hareid ungdomsskule

Hareid

Ettermiddag

8

Onsdag 08.01.

Myklebust ungdomsskule

Vanylven

Morgen

8

Onsdag 08.01.

Åheim ungdomsskule

Vanylven

Ettermiddag

9

Mandag 13.01.

Bekkevoll ungdomsskole

Molde

Morgen

10

Mandag 13.01.

Gossen barne- og ungdomsskole

Aukra

Ettermiddag

10

Onsdag 15.01.

Nordlandet skole

Kristiansund

Morgen

 8

Onsdag 15.01.

Smøla ungdomsskole

Smøla

Ettermiddag

 10

Mandag 20.01

Stordal skule

Stordal

Morgen

 9

Mandag 20.01

Eidsdal skule

Norddal

Ettermiddag

 9

Onsdag 22.01

Batnfjord skule

Gjemnes

Morgen

 10

Onsdag 22.01

Åfarnes skule

Rauma

Ettermiddag

 11

Mandag 27.01

Vatne ungdomsskole

Haram

Morgen

 8

Mandag 27.01

Haramsøy skole

Haram

Ettermiddag

 9

Onsdag 29.01

Tingvoll ungdomsskole

Tingvoll

Morgen

 7

Onsdag 29.01

Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa

Ettermiddag

 11

Mandag 03.02

Skodje ungdomsskule

Skodje

Morgen

 9

Mandag 03.02

Sykkylven ungdomsskule

Sykkylven

Ettermiddag

 10

Onsdag 05.02

Bergmo ungdomsskole

Molde

Morgen

 9

Onsdag 05.02

Vågsetra barne-og ungdomsskole

Molde

Ettermiddag

 9

Mandag 10.02.

Stokksund skule

Herøy

Morgen

 7

Mandag 10.02

Gursken oppvekstsenter

Sande

Ettermiddag

 9

Onsdag 12.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Nesset

Morgen

 7

Onsdag 12.02

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Nesset

Ettermiddag

 5