NRK Meny
Normal

– Inspektøren vår er den smarteste jeg vet om

Deltagerne fra Frei ungdomsskole har mange kunnskapsrike forbilder. En av dem er ifølge Sara Helgesen inspektøren på skolen, Helge.

Frei ungdomsskole Klassequizen 2015

Jonathan Rokstad (reserve), Aleksander Mittet, Benjamin Stamnes, Sara Helgesen og Victoria Dahlen (reserve) representerer Nordlandet ungdomsskole i Klassequizen.

Foto: Frei ungdomsskole

Femtende skole ut i Klassequizen i Møre og Romsdal er Frei ungdomsskole. Deltagerne der nevner smarte forbilder i fleng. Aleksander Mittet mener Isaac Newton er den smarteste han vet om, Benjamin Stamnes mener Stephen Hawking må være aktuell for tittelen, Victoria Dahlen nevner mattelæreren hun har, og Sara Helgesen mener inspektør ved skolen, Helge, er den smarteste i verden.

Med lærere som når såpass høyt opp er det grunn til å tro at Frei ungdomsskole vil bite bra fra seg i Klassequizen.

God på varierte kategorier

Mittet tar gjerne spørsmål om matematikk, naturfag og teknologi, Stamnes håper på historie, Dahlen håper på spørsmål om hendelsesnyheter og Helgesen er god i geografi.

Sannsynligheten er liten for at deltagerne ikke skal treffe noe de kan med så varierte kunnskapsfelt.

Les alt om Klassequizen i Møre og Romsdal her.

Hvordan deltagerne fra Frei gjør det i Klassequizen kan du høre på ettermiddagssendinga til NRK Møre og Romsdal mandag ettermiddag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1