NRK Meny
Normal

Nå skal jordbær-bygda i ilden

Deltagerne fra dette stedet er klar i talen: – Det beste med å bo her er jordbærene!

Deltagerne fra Valldal skule i Klassequizen 2016

Lovise Grønningsæter, Lisa Mari Heggen, Nikolai Dale og Trym Jarvik representerer Valldal skule i Klassequizen.

Foto: Valldal skule

Trym Jarvik, Lovise Grønningsæter og Lisa Mari Heggen skal i dag representere Valldal skule i Klassequizen sammen med reserve Nikolai Dale.

Alle deltagerne på laget spiller helst fotball på fritiden.

Derfor håper Trym at de får spørsmål om fotball, men tar også gjerne spørsmål om geografi.

Men han frykter spørsmål om natur.

Lovise og Lisa Mari håper på spørsmål om historie, men Lisa Mari vil ikke ha spørsmål om stein. Mens Nikolai kan godt hjelpe Trym med geografispørsmål i tillegg til å bidra bra i kategoriene sport og kjente personer dersom han må trå til.

Fornøyde med hjemstedet

Deltagerne fra Valldal trekker frem flere ting de liker med hjemstedet sitt.

Trym er for eksempel veldig fornøyd med at det er lite trafikk.

– Det er hyggelige folk her, skyter Lovise inn.

Alle deltagerne utenom Trym trekker frem spesielt en positiv ting.

– Det beste med å bo her er gode jordbær, sier de.

Om deltagerne får spørsmål om jordbær kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8