– Håper jeg slipper ting jeg ikke har peiling på

Tre nye elever er klare for å prøve seg i kunnskapskonkurransen Klassequizen. De håper naturlig nok på å få ting de kan.

Deltagerne fra Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ane Solli, Anette Børstad og Marius Frisvoll skal representere Vågsetra barne- og ungdomsskole i Klassequizen.

Ane Solli, Marius Frisvoll og Anette Børstad skal representere Vågsetra barne- og ungdomsskole i Klassequizen tirsdag.

Marius frykter mange kategorier som er skolefag-relatert, og mener han kan gjøre det sterkere på mer generelle fakta.

–Jeg frykter spesielt naturfag.

Mens Ane har en rundere formening om hva som kan bli vanskelig.

– Håper jeg slipper ting jeg ikke har peiling på, sier hun.

Det hun derimot gjerne vil ha spørsmål om er film og dyr.

– Og nyheter, kjendiser og sosiale medier, legger Anette til.

Hun liker godt å danse på fritden i tillegg til å lese og tegne, Ane liker best å henge med venner og være sosial, mens Marius tilbringer mest tid på fotballbanen.

Hvor mange poeng tar dem?

De tre deltagerne har vekslende tro på hvordan deltagelsen i kunnskapskonkurransen skal gå.

– Vi tar tolv poeng, sier Marius.

Hittil har tre lag tatt ti poeng av tolv mulige, men ingen har klart full pott, tolv poeng. Skal Vågsetra bli dem første?

Hvordan elevene fra Vågsetra barne- og ungdomsskole gjør det i quizen kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8