OL-medaljene til Vancouver - Kanskje havner en eller flere av disse OL-medaljene i Trøndelag. - Foto: Jonathan Hayward / Scanpix/AP

Kanskje havner en eller flere av disse OL-medaljene i Trøndelag.

Foto: Jonathan Hayward / Scanpix/AP

Her er OL-troppen fra Trøndelag

Her er utøverene fra Trøndelag som er med OL-troppen til Vancouver og kan kjempe om edle medaljer.

Ingen av løperne foreløpig tatt ut til de enkelte øvelsene, men disse er med i OL-troppen og kan være aktuelle.

Lørdag 13. februar
18:45 Hopp normal bakke Anders Bardal

Søndag 14. februar
19:45 Kombinert hopp liten bakke
22:40 Kombinert langrenn Magnus Moan, Petter Tande og Jan Schmid
20:00 Skiskyting sprint Emil Hegle Svendsen

Mandag 15. februar
19:00 Langrenn 10 km fri kvinner Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen
21:30 Langrenn 15 km fri menn Petter Northug jr og Lars Berger

Tirsdag 16. februar
19:00 Alpin superkombinasjon, utfor Truls Ove Karlsen
22:30 Alpin superkombinasjon, slalåm
21:45 Skiskyting, jaktstart menn Emil Hegle Svendsen

Onsdag 17. februar
19:15 Langrenn sprint kvalik Johan Kjølstad
21:30 Langrenn sprint finaler Petter Northug jr., Eldar Rønning, Marit Bjørgen og
Marthe Kristoffersen

Torsdag 18. februar
21:30 Skiskyting 20 km menn Emil Hegle Svendsen
21:30 Snøbrett, halfpipe kvalik Kjersti Østgaard Buaas
01:00 Snøbrett, halfpipe semifinale Linn Haug
03:00 Snøbrett, halfpipe finale Lisa Hegertun Wiik

Fredag 19. februar
22:00 15 km fellesstart med skibytte kvinner Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen
19:00 Hopp stor bakke kvalifisering Anders Bardal

Lørdag 20. februar
20:30 Hopp stor bakke Anders Bardal
22:30 30 km fellesstart med skibytte menn Petter Northug jr.

Søndag 21. februar
19:00 Storslalåm menn Truls Ove Karlsen
19:45 Skiskyting fellesstart menn Emil Hegle Svendsen

Mandag 22. februar
19:00 Hopp lagkonkurranse Anders Bardal
19.45 Langrenn lagsprint semifinale Petter Northug jr., Johan Kjølstad, Marit Bjørgan og Marthe Kristoffersen
22:00 Langrenn lagsprint finale

Tirsdag 23. februar
19:00 Kombinert lagkonkurranse hopp Magnus Moan, Petter Tande og Jan Scmid
22:00 Kombinert lagkonkurranse langrenn

Onsdag 24. februar
20:15 4x10 km stafett langrenn Petter Northug jr. og Eldar Rønning

Torsdag 25. februar
19.00 Kombinert hopp stor bakke Magnus Moan, Petter Tande og Jan Schmid
22:00 Kombinert langrenn
20:00 4x5 km stafett langrenn Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen

Fredag 26. februar
20:30 Stafett skiskyting Emil Hegle Svendsen

Lørdag 27. februar
19:00 Slalåm menn Truls Ove Karlsen
20:45 30 km langrenn kvinner klassisk Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen

Søndag 28. februar
18:30 50 km langrenn klassisk Petter Northug jr. og Eldar Rønning

Ordfører i Bjugn, Arnfinn Astad, var sentral i den opprivende prosessen som endte med folke-nei til å slå seg sammen med naboene på Ørland. I høst gir 76-åringen seg, etter 15 sammenhengende år som øverste politiker.

Ordfører i Bjugn, Arnfinn Astad, gir seg som øverste politiker til høsten.

Det skal være mer næringsrikt og bedre for magen..nei det er ikke noe helt nytt snarere en god gammeldags oppskrift

Gammeldags oppskrift, bra for magen

9 april 1940 okkupertte tyskerne Norge. Et trondheimsselskap, ti millioner kroner og 600 statister sørger nå for en ny dokumentar, der hemmeligholdt informasjon om felttoget for 74 år siden kommer frem

Dokumentarinnspilling i Trøndelag

Opphavsrett NRK © 2014

Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen

Nettsjef: Frank Gander (konst.)