OL-medaljene til Vancouver - Kanskje havner en eller flere av disse OL-medaljene i Trøndelag. - Foto: Jonathan Hayward / Scanpix/AP

Kanskje havner en eller flere av disse OL-medaljene i Trøndelag.

Foto: Jonathan Hayward / Scanpix/AP

Her er OL-troppen fra Trøndelag

Her er utøverene fra Trøndelag som er med OL-troppen til Vancouver og kan kjempe om edle medaljer.

Ingen av løperne foreløpig tatt ut til de enkelte øvelsene, men disse er med i OL-troppen og kan være aktuelle.

Lørdag 13. februar
18:45 Hopp normal bakke Anders Bardal

Søndag 14. februar
19:45 Kombinert hopp liten bakke
22:40 Kombinert langrenn Magnus Moan, Petter Tande og Jan Schmid
20:00 Skiskyting sprint Emil Hegle Svendsen

Mandag 15. februar
19:00 Langrenn 10 km fri kvinner Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen
21:30 Langrenn 15 km fri menn Petter Northug jr og Lars Berger

Tirsdag 16. februar
19:00 Alpin superkombinasjon, utfor Truls Ove Karlsen
22:30 Alpin superkombinasjon, slalåm
21:45 Skiskyting, jaktstart menn Emil Hegle Svendsen

Onsdag 17. februar
19:15 Langrenn sprint kvalik Johan Kjølstad
21:30 Langrenn sprint finaler Petter Northug jr., Eldar Rønning, Marit Bjørgen og
Marthe Kristoffersen

Torsdag 18. februar
21:30 Skiskyting 20 km menn Emil Hegle Svendsen
21:30 Snøbrett, halfpipe kvalik Kjersti Østgaard Buaas
01:00 Snøbrett, halfpipe semifinale Linn Haug
03:00 Snøbrett, halfpipe finale Lisa Hegertun Wiik

Fredag 19. februar
22:00 15 km fellesstart med skibytte kvinner Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen
19:00 Hopp stor bakke kvalifisering Anders Bardal

Lørdag 20. februar
20:30 Hopp stor bakke Anders Bardal
22:30 30 km fellesstart med skibytte menn Petter Northug jr.

Søndag 21. februar
19:00 Storslalåm menn Truls Ove Karlsen
19:45 Skiskyting fellesstart menn Emil Hegle Svendsen

Mandag 22. februar
19:00 Hopp lagkonkurranse Anders Bardal
19.45 Langrenn lagsprint semifinale Petter Northug jr., Johan Kjølstad, Marit Bjørgan og Marthe Kristoffersen
22:00 Langrenn lagsprint finale

Tirsdag 23. februar
19:00 Kombinert lagkonkurranse hopp Magnus Moan, Petter Tande og Jan Scmid
22:00 Kombinert lagkonkurranse langrenn

Onsdag 24. februar
20:15 4x10 km stafett langrenn Petter Northug jr. og Eldar Rønning

Torsdag 25. februar
19.00 Kombinert hopp stor bakke Magnus Moan, Petter Tande og Jan Schmid
22:00 Kombinert langrenn
20:00 4x5 km stafett langrenn Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen

Fredag 26. februar
20:30 Stafett skiskyting Emil Hegle Svendsen

Lørdag 27. februar
19:00 Slalåm menn Truls Ove Karlsen
20:45 30 km langrenn kvinner klassisk Marit Bjørgen og Marthe Kristoffersen

Søndag 28. februar
18:30 50 km langrenn klassisk Petter Northug jr. og Eldar Rønning

Under Olavsfestdagene er det mulig å få et lite glimt av hvordan Trondheim kanskje så ut på Olav Haraldssons tid.
Eva Laukøy i lengre samtale med Ellinor Marita Jåma i studio
Distriktsnyheter Trøndelag (Sør- og Nord Trøndelag, TV