Molde - Tromsø 1-1
Molde har historisk sett et svært godt tak på Tromsø på hjemmbane. Ikke siden 1995 har "Gutan" vunnet i Molde.
Og Molde så lenge ut til å ta alle poengene og klarte opp på siden av Rosenborg på toppen av tabellen, men på overtid dukket Tommy Knarvik opp.
Knarvik reddet Tromsø
Jose Mota jubler etter å ha scoret mot Tromsø
Foto: Svein Ove Ekornesvåg / ScanpixMolde trengte tre poeng etter to kamper med kun ett poeng i uttelling. Og det så lenge lovende ut.
Men på overtid la Martin Knudsen inn foran mål. Jan Kjell Larsen var ute i feltet og bokset ballen rett til Tommy Knarvik som headet inn i det åpne målet.
Tromsø jublet og Larsen fortvilet etter tabben.
Nett-TV:
Mota scoret for Molde
Molde trengte tre poeng for å klatre opp ved siden av Rosenborg. En seier på de fire siste var beholdningen før møtet med Tromsø.
Kampen vippet frem og tilbake fra start. Tromsø hadde sine muligheter, det samme hadde Molde som etterhvert tok over.
Makhtar Thioune var som vanlig strålende på midtbanen til Molde som kjempet seg til et overtak.
På overtid i 1. omgang la Thioune inn fra venstre. Foran mål ventet Jose Mota som kontant headet hjemmelaget i ledelsen.
Moldskred frisk etter pause
Tromsø hadde merkelig nok startet med Morten Moldskred på benken. Da han kom inn etter pause gjorde han livet surt på Moldes forsvarere.
Molde trillet mye ball på midten, men med en rask Moldskred kunne "Gutan" true i bakrom.
Det så allikevel ut til at Molde skulle sikre alle poengene, men Tommy Knarvik sørget for poengdeling.
Molde har nå kun vunnet en av sine fire siste kamper og ligger to poeng bak serieleder Rosenborg på tabellen.
Tromsø har ikke vunnet på seks kamper og ligger på tolvteplass før restene av kampene er spilt med elleve poeng.