Hopp til innhold

AS Roma

  • Klubblegenden overtok etter Mourinho – har forlenget kontrakten

    Tidligere Roma-kaptein Daniele De Rossi har forlenget sin kontrakt som Roma-manager etter bare tre måneder. Det opplyser klubbens eiere.

    Ifølge eierne Dan og Ryan Friedkin har De Rossi skrevet under på en kontrakt som gjør at han fortsetter «etter denne sesongen og i overskuelig framtid».

    De Rossi tok over for José Mourinho som fikk sparken i januar. Kontrakten var da ut sesongen.

    Da lå Roma på 9.-plass og risikerte å gå glipp av spill i Europa kommende sesong. Med De Rossi ved roret har Roma rykket opp til 5.-plass og er med i kampen om en mesterligaplass.

    De Rossi har ledet Roma i 16 kamper i alle turneringer og notert seg for elleve seirer og tre uavgjort. Det eneste tapet i Serie A er mot serieleder Inter. Det andre var et 0-1-tap for Brighton i Europa League etter at Roma vant 4-0 i den første kampen. (NTB)

    Daniele De Rossi
    Foto: AP
  • Haavi-dobbel da Roma herjet med Inter

    Roma-kvinnene er på god vei mot tittelen i årets Serie A-sesong. Lørdag scoret Emilie Haavi to mål da de knuste Inter 6-1 på bortebane.

    Haavi scoret kampens to første mål etter 13 og 24 minutter, men det stoppet ikke der for bortelaget fra hovedstaden. Til slutt sto det 6-1 på måltavla, og nye tre poeng var sikret for Haavi og co. Også Benedetta Glionna noterte seg for to nettkjenninger.

    Haavi har scoret åtte mål denne sesongen. Anja Sønstevold og Noor Eckhoff startet begge for Inter, mens Mina Bergersen var ubenyttet reserve for Roma.

    Roma leder med elleve poeng når det gjenstår fem kamper av sluttspillet. Juventus jakter nærmest og har en kamp mindre spilt enn Roma. De to lagene møtes i neste runde på Romas hjemmebane. Der kan kampen om tittelen langt på vei avgjøres om poengene blir igjen i hovedstaden.

    Roma endte åtte poeng foran Juventus i grunnspillet, og laget har overtaket også i sluttspillet. (NTB)

    Trening med kvinnelandslaget i fotball
    Foto: Rodrigo Freitas / NTB
  • Haug scoret for Roma i cupen

    Sophie Román Haug (23) gjorde det siste målet i Romas 3-0-seier borte mot Arezzo i den italienske fotballcupen tirsdag.

    Scoringen hennes kom fire minutter på overtid. Det var Haugs femte Roma-mål denne sesongen.

    Hun spilte hele cupoppgjøret mot Serie B-motstand. Nylig var angriperen norsk målscorer i kvinnelandslagets 1-2-tap for Frankrike.

    Tirsdagens kamp var Romas første av to i cupturneringens gruppespill. Den neste er mot Como i januar. Vinnerne av hver pulje går til kvartfinalene.

    (©NTB)

    Sophie Roman Haug
    Foto: Rodrigo Freitas / NTB
  • Abraham solgt til Roma

    Chelsea-spiss Tammy Abraham er solgt til Serie A-klubben Roma. Han har signert en kontrakt som strekker seg ut 2025/26-sesongen.

    Roma opplyser på sin hjemmeside at overgangen for 23-åringen er i boks for 40 millioner euro, omkring 415 millioner kroner.

    Spissen får nummer 9 på ryggen.

    – Du kan merke når en klubb virkelig vil ha deg, og Roma gjorde det klart umiddelbart, sier Abraham.

    Abraham endte med 30 mål på 82 kamper i alle turneringer for Chelsea. Han har tidligere vært på utlån i Swindon, Swansea og Aston Villa.

    Champions League - Chelsea Training. Tammy Abraham
    Foto: Carl Recine / Reuters

Siste nytt

  • Korsbåndsskade for Román Haug

    Liverpool FC melder at angrepsspiller Sophie Román Haug har pådratt seg en korsbåndsskade i cupkampen mot Durham, torsdag.

    26-åringen er ute på ubestemt tid, og er følgelig uaktuell for Norges oppgjør mot Japan i neste uke.

    – Det er en tung smell for oss, sier trener Gareth Tayor for Liverpool FC Women i en oppdatering på klubbens hjemmesider.

    Norges Fotballforbund meldte tidligere torsdag at Tuva Hansen (ankel) og Celin Bizet Dønnum også går glipp av landskampen den 28. oktober.

    Inn i troppen har Emma Godø, Emilie Jordamo og Andrea Norheim kommet.

    Sophie Román Haug
    Foto: Marius Simensen / Bildbyrån
  • Vellykket operasjon for Holger Rune: – Jeg skal jobbe hardt hver dag

    Tennisspilleren Holger Rune ble tirsdag operert for sin avrevne hælsene. Operasjonen ble gjennomført i København og betegnes som vellykket.

    Det er for tidlig å si noe om hvor lang tid det vil ta før han kan være tilbake på banen.

    – Jeg kommer til å jobbe hardt hver dag, sier Rune i en pressemelding.

    – Det har vært noen veldig tøffe dager, og jeg har vært veldig, veldig lei mei. Nå er jeg glad for at operasjonen gikk bra, og jeg skal komme meg gjennom dette. Jeg vet at det kreves tålmodighet, men jeg skal gi alt jeg har for å komme sterkt tilbake.

    Runes hælsene røk i semifinalen mot Ugo Humbert i Stockholm lørdag. Han ledet kampen da han ble skadet.

    Casper Ruud vant turneringen med overlegen seier mot Humbert i finalen.

    Rune takker for all støtte han har mottatt.

    – Det har kommet så ufattelig mange fine beskjeder og hilsener fra fans over hele verden og fra familie, venner og kolleger. Det varmer veldig i en vanskelig tid. Den kjærligheten betyr mye, sier Holger Rune.

    Tennisspiller
    Foto: AP
  • Filip Ingebrigtsen klar for mesterskap i København

    Filip Ingebrigtsen er i Norges tropp til nordisk mesterskap i terrengløp i København 9. november.

    Han er en av fire utøvere Norges Friidrettsforbund sender til seniorklassen på herresiden. Orienteringsprofilen Kasper Fosser skal også delta.

    Terrengløpet er på 7,5 kilometer.

    Uttaket, menn senior: Kasper Fosser (Heming), Mathias Flak (Steinkjer), Andreas Fjeld Halvorsen (Ullensaker/Kisa), Filip Mangen Ingebrigtsen (Sandnes)

    Kvinner senior: Selma Løchen Engdahl (Orion), Hanne Andersen Maridal (Strindheim), Madelene Wanvik Holum (Vidar), Mari Roligheten Ruud (BUL)

    Menn junior (4,5 km): Ludvik Almli-Solheim (Løken), Ulrik Jåvoll Hagen (Brandbu), Åsmund Sunde Førde (Jølster), Lukas Buncic (Ullensaker/Kisa)

    Kvinner junior (4,5 km): Andrea Nygård Vie (Norna-Salhus), Venus Abraham Teffera (Ullensaker/Kisa), Vilde Sofie Torvund (Fri), Sara Yasman Abid (Tjalve). (NTB)

    en gruppe menn som løper
    Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal