Nyheter, rykter og spekulasjoner om Mick Jagger og Dave Stewart, Soundgarden, Tom Waits, Def Leppard, Ronnie Vannucci, Muse, My Chemical Romance, Deep Purple og Deftones.
Mick Jagger og Dave Stewart fikk Gold Globe-pris for sin «Old habits die hard».
Foto: MIKE BLAKE / REUTERS
Innholdet som skulle vises her støttes dessverre ikke lenger.
Innholdet som skulle vises her støttes dessverre ikke lenger.
Mick Jagger jobber med Dave Stewart
Skal vi tro enkelte rapporter er Rolling Stones-vokalist Mick Jagger i gang med å lage en plate sammen med Dave Stewart, best kjent fra Eurythmics.
Det er få kjente detaljer omkring prosjektet, men ifølge musicnews.com sier Micks bror at «han jobber med en plate for tiden i Los Angeles med Dave Stewart».
Stewart har tidligere samarbeidet med Mick Jagger ved flere anledninger. Blant annet var han produsent da han laget soloalbumet «Primitive Cool» i 1987 og samarbeidet også med Jagger i forbindelse med låta «Old habits die hard» til filmen «Alfie» fra 2004. Noe de blant annet fikk en Golden Globe-pris for.
Soundgarden går i studio
Chris Cornell og Soundgarden lover nytt album i løpet av 2011.
Foto: Roger Kisby / Afp
Grungebandet Soundgarden sier de ønsker å gi ut et nytt album i løpet av 2011.
I en kort uttalelse på bandets hjemmeside heter det følgende:
«Vårt mål for 2011 - vi vil lage en plate!»
Bandet skal imidlertid allerede være i gang med skriveprosessen.
- De siste månedene har vi jammet og skrevet sammen, og utforsket de kreative aspektene ved å være Soundgarden. Det føles fantastisk. Vi har noen kule nye sanger som vi skal spille inn ganske snart. Takk for støtten! heter det videre på hjemmesiden.
Hans siste utgivelser har vært samleplata «Orphans: Brawlers, Bawlers & Bastards» fra 2006 og den doble liveplata
«Glitter and Doom Live»
fra 2009.
Def Leppard besøkte Norge, her på Classic Rock i Sandnes, i 2008.
Foto: Jørn Gjersøe, NRK
Tre nye på liveplate fra Def Leppard
Denne sommeren kommer de britiske rockerne i Def Leppard med et nytt konsertalbum. Plata skal ha tittelen «Mirrorball», og vil ifølge Billboard også inneholde tre helt nye låter.
Dette skal være en forsmak på det som vil komme på bandets neste plate, skriver magasinet.
Bandet planlegger i juni også å gi ut en tilbakeskuende billedbok med tittelen «Def Leppard, The Definitive Visual History», med bilder av fotograf Ross Halfin gjennom er enn 30 år.
Killers-trommis Ronnie Vannucci jobber med soloplate.
Foto: KIERAN DOHERTY / REUTERS
Killers-trommis jobber med soloalbum
Trommeslageren i Killers, Ronnie Vannucci skal følge i bandkompis Brandon Flowers' fotspor og gi ut soloalbum, melder BBC6 Music.
I intervjuet med BBC forteller han at han vil samle de han stoler mest på og spille inn et soloalbum.
Samtidig sier han at det kan ta en stund før det kommer noe nytt fra Killers, som tidligere i år annonserte en pause fra musikken.
Brandon Flowers ga ut soloalbumet «Flamingo» i september 2010, med materiale han hevda egentlig var ment for en Killers-EP.
Matt Bellamy og Muse spiller inn sin neste plate i London.
Foto: Reuters
Muse spiller inn nytt album i London
Muse drar til London for å spille inn sitt neste album. Bandet sier de aldri har spilt inn et helt album i London, men at det blir en endring på det med gruppas sjette innspilling, melder MTV.
- vi har faktisk aldri spilt inn et helt album i London, det har bare blitt små deler av og til, sier frontmann Matt Bellamy.
Bandet har tidligere spilt inn sine plater både i Storbritannia og USA. Og deres siste plate, «The Resistance» ble spilt inn i Italia, der Bellamy har et hus.
Bandets medlemmer har til nå bodd på forskjellige steder men har nå bestemt seg for å bo i London.
My Chemical Romance gir ut forkasta album?
Frank Iero sier My Chemical Romance kan komme til å gi ut et tidligere forkasta album.
Foto: ETHAN MILLER / REUTERS
My Chemical Romance-gitarist Frank Iero avslører at bandet kanskje skal gi ut ei plate de egentlig har forkasta.
- I forrige uke begynte jeg å spille av noe på en datamaskin backstage, også noen av låtene vi hadde i det forrige forsøket på å spille inn plate, og syntes de var skikkelig bra, sier han til Rock AAA.
- På et eller annet tidspunkt ville det vært fint om de kunne få se dagens lys.
Før de spilte inn sitt siste album - «Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys», kastet de altså en hel albuminnspilling, eller la den på vent. Innspillingene kan komme til å bli gitt ut som et siste album fra bandet.
- Akkurat nå har vi låtene for oss sjøl, men på et tidspunkt hadde jeg en idé om denne plata; jeg tenkte vi skulle spille inn to album og bare gi ut en av dem og legge en til side i «velvet», slik at det kunne bli den siste plata vi ga ut noensinne, sier Iero.
Deep Purple lager ny plate?
Ian Gillan, her på scenen med Deep Purple i Oslo Spektrum i 2009, sier det er på tide med et nytt album fra bandet.
Foto: Lien, Kyrre / Scanpix
Rockeveteranene i Deep Purple kan være modne for nok et album, melder Planet Rock.
På en pressekonferanse under bandets turné i Mexico nylig, snakket bandet om turnéen og hva framtida vil bringe.
På spørsmål om det ikke er på tide med et nytt album snart, svarte vokalist Ian Gillan:
- Jeg antar det er på tide, er det ikke? Så vi skal samles og begynne å skrive ganske snart. Om vi liker det vi får til vil vi trolig ha et nytt album klart snart. Vi får se hvordan det går, sier Gillan.
- Det er ingen konkrete planer ennå, men vi får stadige påminnelser om at det er på tide med et nytt album, så jeg tror det, sier han videre. Bandets seneste utgivelse er plata «Of the deep» fra 2005.
Se Deep Purple snakke i denne videoen fra pressekonferansen:
Deftones med cover-album
Chino Moreno og Deftones gir ut eksklusiv cover-LP.
Foto: ARC/DOMINIC FAVRE / REUTERS
The Deftones skal gi ut et helt album med sine tolkninger av andres sanger. Plata som kommer ut 16. april vil få tittelen «Covers», er bare trykket opp i 5.000 eksemplarer, på vinyl, forteller bandets hjemmeside.
Låtene på plata:
«Drive» (The Cars)
«Caress» (Drive Like Jehu)
«Please Please Let Me Get What I Want» (The Smiths)
Filmen om en bekymret, iransk bryter er Sveriges Oscar-kandidat.
– Det er litt uvirkelig, sier regissør av «Motståndaren», Milad Alami til TT om at den svenske Oscar-komiteen valgte hans film foran blant annet Lukas Moodysons «Tilsammans 99».
Allerede er hans film valgt ut som svensk kandidat til Nordisk råds filmpris, som deles ut i oktober.