Matthew Bellamy drømmer om å bli spacerocker.
Foto: Chris Pizzello / Scanpix/APSir Richard Branson vil hjelpe Muse med å komme opp i rommet?
Foto: CARL DE SOUZA / AFPDet britiske rockebandet Muse har store planer på konsertfronten. Vokalist Matthew Bellamy drømmer om at bandets neste konsert skal finne sted ute i rommet.
- På alvor
- Vi har snakket om det innad i bandet. Både alvorlige samtaler, og diskusjoner seint på nattestider. Men det er på alvor, sier vokalisten.
Bellamy er, i følge The Sun, desperat etter å få spille en konsert i et romskip. Bandet planlegger derfor å ta kontak med Sir Richard Branson, eier av blant annet flyselskapet Virgin Atlantic og musikkfirmaet Virgin. Branson eier dessuten romskipet Virgin Galactic, og det er nettopp i dette skipet de ser sin mulighet til å spille.
- Jeg tenker på ta kontakt med Branson for å se om vi kan bruke romskipet hans.
- I løpet av min tid
Muse som er kjent for sine svært så pompøse konserter med både enorme lyd- og lysshow, ser at dette kan by på problemer rent plassmessig. Men at det er gjennomførbart tviler ikke frontfiguren på.
- Det vil i så fall bli en nedstrippet konsert. Jeg tror det vil bli mulig i framtiden, og jeg er sikker på at det vil skje i løpet av min tid. Vi vil iallfall være en del av det.