Journalist
Jeg har skrevet mest om Norge , Utøya , Høyere utdanning , Studiestart , Sykefravær , Matsikkerhet , Netthets
Oppdatert 05. mai 2017 kl. 05:18
Regjeringen ville forby selskaper å ringe alle som er reservert mot telefonsalg. Onsdag ble forslaget skrotet av Stortinget.
Profesjonelle medhjelpere, som advokater og meglere, er oftere involvert i store bedragerisaker enn tidligere, mener Økokrim.
Spanjoler som ikke har fått pensjon etter å ha jobbet på norske skip, tapte søksmålet mot den norske staten.
Fredrikstad/Oslo (NRK): Aldri før har så mange oppsøkt landets overgrepsmottak som i fjor, men fortsatt mangler mange av dem kompetanse om sporsikring, leger på jobb og tilbud om tilstrekkelig oppfølging.
Mellom 100.000 og 200.000 nordmenn gjekk inn for å sjekke kjernejournalen sin på nettet i går kveld, etter eit innslag i Nytt på Nytt på NRK1. Resultatet var at systemet braut saman.
Kunnskapsdepartementet vil sette en nedre grense for kvaliteten på skoler. Kommuner der skoler har fått dårlige resultater på elevundersøkelser havner under grensa.
Mange av de overlevende etter massemordet på Utøya fikk ikke hjelpen de trengte, ifølge en ny rapport. Adrian Pracon (27), som selv opplevde å gå på en stor psykisk smell etter terrorangrepet, legger ikke skjul på at det har vært noen svært tøffe år.
Gutter gjør det dårligere på skolen, får mer spesialundervisning og dropper oftere ut av videregående enn jentene. – Mye tyder på at økt vektlegging av fag i skolene rammer gutter, sier skoleforsker.