Se hvem som stiller til valg i din kommune

Her finner du en oversikt over hvilke politiske partier som stiller til høstens valg i Oslo og Akershus.

Avlegging av stemme

En mann avlegger stemme i valglokalet på Rådhuset. Illustrasjonsbilde i forbindelse med kommunevalget 2011.

Foto: NTB scanpix

Romerike

Aurskog-Høland kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Partiet De Kristne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Eidsvoll kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Pensjonistpartiet, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Fet kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Partiet De Kristne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Gjerdrum kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Senterpartiet.

Hurdal kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Glad i Hurdal, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Lørenskog kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Lørenskog i Våre Hjerter, Miljøpartiet De Grønne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Nannestad kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Nannestad Bygdeliste, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Nes kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Piratpartiet, Senterpartiet, Venstre.

Nittedal kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Rælingen kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Skedsmo kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Folkets Røst By og Bygdeliste, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Pensjonistpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Sørum kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Ullensaker kommune:

Alternativ Ullensakerliste, Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti og Rødt, Venstre.

Follo

Enebakk kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Frogn kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Pensjonistpartiet, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Nesodden kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Miljøpartiet De Grønne, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Oppegård kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Rødt, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Ski kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Pensjonistpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Vestby kommune:

Arbeiderpartiet, Bygdeliste, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Partiet De Kristne, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Ås kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Oslo og Akershus

Asker kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Pensjonistpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Bærum kommune:

Arbeiderpartiet, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Partiet De Kristne, Pensjonistpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Oslo kommune:

Arbeiderpartiet, Demokratene i Norge, Feministisk Initiativ, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Kystpartiet, Liberalistene Oslo, Miljøpartiet De Grønne, Norges Kommunistiske Parti, Partiet De Kristne, Pensjonistpartiet, Piratpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.

Fylkestingsvalget i Akershus:

Arbeiderpartiet, Demokratene i Norge, Fremskrittspartiet, Høyre, Kristelig Folkeparti, Miljøpartiet De Grønne, Partiet De Kristne, Pensjonistpartiet, Piratpartiet, Rødt, Senterpartiet, Sosialistisk Venstreparti, Venstre.