NRK Meny
Normal

Hjelper det med fysisk styrke i Klassequizen?

Det kan være greit med mental styrke i kunnskapskonkurransen Klassequizen, men hjelper det også å ha en styrkeløfter på laget?

Hustad barne- og ungdomsskule

Patryk Nikolas Pucinski, Eivind Kolmannskog og Sofie Dreyer Heimen representerer Hustad barne-og ungdomsskule i dagens Klassequiz.

Foto: Privat

Patryk Nikolas Pucinski, Eivind Kolmannskog og Sofie Dreyer Heimen er deltagerne som Hustad barne- og ungdomsskule ser på som sine sterkeste kort for å prøve å ta flest mulig poeng i dagens utgave av Klassequizen.

Deltagerne fra Hustad stiller med et lag med varierte interesser.

Eivind lager sin egen musikk og drømmer om å kunne bli DJ, Sofie er med i 4H og henger mye sammen med vennene sine, og Patryk bruker mye av dagene til å trene styrkeløft.

Han tar 120 kilo i benkpress. Kan den fysiske styrken hjelpe deltagerne til å få full pott?

Frykter historie

Ni skoler har vært i ilden allerede i Klassequizen, men ingen har tatt full pott. To lag har klart å ta ti poeng.

Selv om de stiller med stor fysisk styrke på laget, frykter deltagerne spørsmål om historie og religion. Om de får disse kategoriene kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8