Hopp til innhold

Zucca scoret og ble kåret til banens beste

Mats Zuccarello Aasen scoret det viktige tredje målet da New York Rangers tok en etterlengtet hjemmeseier med 4–1 over Minnesota Wild i NHL søndag.

NHL/ NHL: Minnesota Wild at New York Rangers

Mats Zuccarello Aasen jubler for sin scoring i søndagens etterlengtede hjemmeseier for New York Rangers.

Foto: Brad Penner / Reuters

Etter kampen ble han trukket frem som en av banens tre beste spillere, sammen med Carl Hagelin og Derick Brassard.

Akkurat dét er kanskje ikke så rart: Nordmannens slagskudd på pasning fra Derrick Brassard snaut halvannet minutt før slutt i 2. periode ga Rangers tomålsledelse, og den ga laget aldri fra seg.

Poengplukker

Wild scoret først i Madison Square Garden, der Rangers hadde tapt 10 av sine 12 siste hjemmekamper. Benoit Pouliot og Carl Hagelin vendte kampen med hvert sitt mål før Zuccarello noterte sitt 25. målpoeng for sesongen.

Allerede fredag noterte han sin 17. assist i høst og satte ny personlig rekord i NHL med 24 målpoeng i en sesong. Det forhindret ikke at det ble hjemmetap i nabooppgjøret mot New York Islanders.

Søndag ble det endelig hjemmejubel på Manhattan. Chris Kreider fastsatte resultatet framspilt av Rick Nash på en overgang vel halvveis i tredje periode.

Ikke juleferie

Kampen var den åttende av ni strake hjemmekamper for Rangers, og laget hadde vunnet bare en av de sju første. Ikke rart det var glede over seieren.

Zuccarello spilte 16.19 minutter, fikk pluss 1 i sin del av kampen (han var på isen også ved Pouliots utligning, men det var i overtallsspill) og hadde tre skudd på mål.

Rangers har ennå ikke spilt ferdig før jul. Mandag kommer Toronto Maple Leafs på besøk til Madison Square Garden.

Siste nytt

  • Nilsen sikret VM-bronse i taekwondo

    Mari Romundset Nilsen (19) tapte for verdenstoer Julyana Al-Sadeq fra Jordan i semifinalen i VM i taekwondo. Nilsen tok dermed bronse i OL-klassen 67 kilo.

    Det er 19-åringens første medalje i VM-sammenheng.

    Nilsen tapte 0-2 for Al-Sadeq, som er rangert som nummer to i verden. Romundset Nilsen er selv rangert som nummer 30 i verden. VM arrangeres i Baku i Aserbajdsjan.

    Tidligere tirsdag slo Nilsen italienske Natalia D'Angelo 2-1 i kvartfinalen. I semifinalen sa det stopp mot Al-Sadeq, som deltok i OL i Tokyo i 2021. Nilsen hang godt med i semifinalen, men kom til kort og tapte etter to runder. Det er best av tre runder i VM-kampene.

    Med tapet er Nilsen likevel sikret bronsemedalje i turneringen etter som at det ikke praktiseres bronsekamp i taekwondo. Begge de tapende semifinalistene får dermed edelt metall med seg hjem.

    Mari Romundset Nilsen
    Foto: Tor Nilsen
  • VG: NIF har hasteinnkalt til styremøte etter dopingkrangel

    Norges idrettsforbund har kalt inn til ekstraordinært styremøte mandag kveld etter uenighet med Antidoping Norge, melder VG.

    Uenigheten bunner i et forslag som skal opp på idrettstinget i Bergen til helgen.

    Antidoping Norge har gitt forslaget som skal diskuteres, merkelapper som «radikalt» og «alvorlig for norsk idrett», skriver VG.

    Stridens kjerne gjelder hvorvidt det er riktig at Norges idrettsforbund (NIF) skal gi Antidoping Norge ansvaret for doms- og appellorganet i dopingssaker. NIF mener det er riktig i henhold til Wada-koden. Antidoping Norge mener det blir prinsipielt feil. (NTB)

    Berit Kjøll
    Foto: BILDBYRÅN
  • «Bunny» forlenger med City

    Den jamaikanske fotballspilleren Khadija «Bunny» Shaw forlenger kontrakten med Manchester City. Shaw kom til klubben på en treårskontrakt i 2021 og hun har nå signert en kontrakt som forlenger oppholdet til sommeren 2026. 26-åringen scoret hele 31 mål på 30 kamper i alle turneringer i 2022/23-sesongen.

    Women's Super League - Manchester United v Manchester City
    Foto: MOLLY DARLINGTON / Reuters

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
NRK forklarer: Rasismeskandalen i Spania 02:41
Neste