Hopp til innhold

Siste nytt

  • Ingebrigtsen-brødrene får eget rådgiverteam

    Det har stormet rundt Henrik, Jakob og Filip Ingebrigtsen gjennom store deler av 2023 som følge av familiekonflikten som impliserer pappa Gjert Ingebrigtsen.

    Filip Ingebrigtsen sier i en pressemelding at brødrene i høst har sett at de «har behov for tilrettelegging og støtte» slik at de kan konsentrere seg om det sportslige.

    Derfor har de nå inngått en avtale med et rådgiverteam som skal bistå med sponsorsalg, kommersiell rådgivning og pressehenvendelser.

    Det er sportsbyrået NPG Sport & Communication som i årene som kommer skal forsterke teamet rundt løperbrødrene.

    Avtalen innebærer at Espen Skoland fortsetter som pressetalsmann og kommunikasjonsrådgiver for trioen.

    Samtidig har yngstebror Jakob levert en av sine beste sesonger sportslig sett. (NTB)

    Henrik Ingebrigtsen på friidrettsbanen.
    Foto: NTB
  • Nakkebeskyttelse blir et krav for hockeyspillere

    Mandag annonserte det internasjonale ishockeyforbundet at nakkebeskyttelse blir obligatorisk i alle turneringer de arrangerer.

    Det skriver britiske The Guardian.

    Det innebærer blant annet de olympiske lekene i 2026 og VM for både menn og kvinner.

    Påbudet vil ikke gjelde for profesjonelle ligaer som blant annet NHL, som ikke har noen form for beskyttelse. Selv om det i årevis har blitt diskutert om en slikt påbud skal på plass i den amerikanske ligaen.

    Forbundets beslutning om påbud kommer etter dødsfallet til den amerikanske ishockeyspilleren Adam Johnson i oktober.

    wWt4B3cAsa8
    Foto: Reuters
  • Erling Braut Haaland kjemper med Max Verstappen og Novak Djokovic om gjev pris

    Erling Braut Haaland er én av bare seks nominerte i kampen om å bli kåret til årets idretttsutøver i verden av BBC.

    Han får kamp av Formel 1-stjernen Max Verstappen, som lekte seg med konkurrentene på veien mot en ny VM-tittel. Tennisstjernen Novak Djokovic kan også vinne prisen. Han vant tre Grand Slam-titler denne sesongen.

    Tirsdag offentliggjorde BBC årets seks nominerte til prisen som har blitt utdelt siden 1960. Blant dem finner vi Erling Braut Haaland. Han var svært viktig for Manchester City da de tok tre titler forrige sesong.

    Den amerikanske turnstjernen Simone Biles, den sørafrikanske rugbyspilleren Siya Kolisi og Barcelona-spiller Aitana Bonmatí er blant de tre siste nominerte.

    Det var Lionel Messi som vant den høythengende BBC-prisen for 2022. Året før gikk rytteren Rachael Blackmore til topps.

    Kun fem ganger tidligere i prisens 70 år lange historie har en fotballspiller gått seirende ut. Erling Braut Haaland kan bli den sjette. I så fall går han i fotsporene til blant andre Eusebio, Pelé, Ronaldo og Cristiano Ronaldo.

    Det er folket som stemmer fram vinneren av BBC-prisen. Den deles ut under en høytidelig galla senere denne måneden, og går til en ikke-britisk utøver som anses å ha gitt et betydelig bidrag til idretten sin det siste året. (NTB)

    Erling Braut Haaland klapper i hendene etter kamp.
    Foto: AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal