Hopp til innhold

Carlsen starter med hvite brikker

Gruppene i VM i fischersjakk ble trukket under åpningsseremonien mandag kveld. Magnus Carlsen havnet i gruppe med Hikaru Nakamura, Vladimir Fedosejev og Matthias Blübaum. Carlsen åpner med hvite brikker mot Fedosejev tirsdag. Det spilles to kamper à to partier hver dag.

I den angre gruppen havnet Wesley So, Jan Nepomnjasjtsjij, Nodirbek Abdusattorov og Hjörvar Steinn Gretarsson.

VM i fischersjakk starter tirsdag klokken 17.00 og sendes på NRK.

Magnus Carlsen
Foto: Jørund Wessel Carlsen / NRK

Siste nytt

  • Hardt slag for Manchester United – skadeavbrekk for forsvarsstjerne

    Manchester Uniteds Lisandro Martínez er satt ut av spill med en fotskade for en lengre periode.

    Midtstopperen pådro seg skaden allerede i april, men klubben melder i egne kanaler at den blomstret opp igjen i kampen mot Arsenal tidligere denne måneden.

    Martinez spilte de to påfølgende kampene mot Brighton i Premier League og mot Bayern München i mesterligaen, men nå er det bestemt at han trenger en lengre periode på sidelinjen for å kunne rehabilitere seg.

    Det er ikke bestemt hvilken behandling han trenger for å bli bra igjen. Klubben håper at han er tilbake i spill så snart som mulig.

    Martinez-skaden er et hardt slag for United. Argentineren er en svært viktig brikke for klubben.

    Lisandro martinez
    Foto: Reuters
  • Cupfinalen for kvinner flyttes én dag

    Norges Fotballforbund (NFF) har flyttet cupfinalen for kvinner fra lørdag 25. november til søndag 26. november.

    Årsaken til at kampen er lagt til søndag er at det er mesterligaspill uken før med mulige norske klubber i aksjon. Dette blir ikke klart før 18. oktober.

    Det er Brann og Vålerenga som har sjansen til å avansere fra 2. kvalifiseringsrunde i Champions League.

    Rune Pedersen i NFFs konkurranseavdeling begrunner avgjørelsen slik på hjemmesidene :

    – For å skape forutsigbarhet har vi derfor lagt kampen til søndag for best mulige forberedelser. Kampen er også lagt tidlig på dagen for å ikke skape eventuelle kollisjoner med eliteserierunden samme dag.

    Hvem som skal spilles i årets cupfinale blir avgjort etter lørdagens semifinaler.

    Tidligere i år ble cupfinalen for menn flyttet fra søndag 10. desember til lørdag 9. desember. Dette skyldtes kollisjon med utdelingen av Nobels fredspris.

    NM-fotball, cupfinale for kvinner 2021: Sandviken - Vålerenga (1-2)
    Foto: Torstein Bøe / NTB
  • Eikeri klar for doublefinale i Tokyo

    Den norske tennisspilleren Ulrikke Eikeri og makkeren Ingrid Neel fra Estland spilte seg helt fram til finalen i WTA500-turneringen i Tokyo fredag.

    Den norske jenta spiller denne gangen sammen med Neel, og sammen slo de Nicole Melichar fra USA og Ellen Perez fra Australia med 6-4, 4-6, 11-9 i semifinalen.

    Det var TV 2 som omtalte seieren først.

    Eikeri har tidligere hatt flere forskjellige makkere i double. I august spilte hun blant annet med kinesiske Lin Zhu.

    I finalen møter Eikeri/Neel det japanske paret Eri Hozumi og Makoto Ninomiya. Finalen går natt til lørdag norsk tid.

    Switzerland Tennis International Ladies
    Foto: Jean-Christophe Bott / AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sportsvideoer
Spiller nå
Hovland med hole-in-one - bilder med tillatelse fra Viaplay 01:16
Neste