Buaas er ved godt mot etter muskelavrivningen, og har lagt ut dette bildet av seg selv på Instagram.
Foto: InstagramBuaas ble fraktet til poliklinikken i Mountain Village for undersøkelser etter fallet. Buaas skal ha klaget på smerter i ryggen etter fallet.
– Hun har fått seg en skikkelig karamell, og vi vet ikke helt hvordan dette gikk, sa landslagssjef Thomas Harstad.
Heldigvis ser det ut til å ha gått noenlunde bra med snowboardkjøreren, forteller pressesjef Ole Askeland til NRK.no.
– Kjersti har ingen skader, og ingen brudd på indre organer. Men hun har en liten avrivning av de skrå magemusklene på venstre side, nært feste på bekkenet. Det har ført til blødning og smerter. Hun vil bli observert videre utover kvelden . Vi ønsker ikke å overse noe, forteller han.
Lettet Buaas
Buaas gikk for egen maskin ut fra stadion-området etter fallet, men hadde åpenbart fått seg en skikkelig smell.
Den norske snowboarderen landet med skulderen og hodet først da hun falt torsdag. Fallet skjedde i Buaas' andre forsøk i kvalifiseringen.
– Jeg er glad dette ikke er en langvarig skade, og jeg håper fortsatt å kunne kjøre på søndag, sier Buaas, via sin pressesjef.
Det kjøres både semifinale og finale i slopestyle søndag.
Stygg landing
Også Silje Norendal må ut i semifinale for å kjempe om finalebillett.
Den ferske X-Games-vinneren gjorde en feil og falt på det siste hoppet under sitt annet forsøk i kvalifiseringen.
Med 39,00 poeng for forsøket endte hun som nummer åtte i sitt heat.