I den endelige rapporten til millionprosjektet kommer evalueringen fra PR-byrået First House. Prosjektet er avsluttet uten at en eneste arbeidsplass er skapt.
En nettsatsing til seks millioner kroner skal få økt tilflytting til Oppland. – Ingen flytter hjem på grunn av en fancy nettside, sier Elin Ørjasæter.
PORSGRUNN (NRK): Både Frp og Høyre mener Arbeiderpartiet må innrømme at avtalen med First House er en skandale. – Det har gått rett i dass, sier Knut Morten Johansen (Frp).
PR-byrået First House har spist sin siste middag på Telemark fylkeskommunes regning. – Vi er ferdige med å fakturere, sier First House. I dag avsluttes prosjektet Invest in Telemark uten at en eneste arbeidsplass er skapt.
SKIEN (NRK): First House kan ikke love nye arbeidsplasser i Telemark når det tre år lange prosjektet «Invest In Telemark» blir avsluttet. Foreløpig har millionprosjektet ikke gitt noen nye jobber.
First House gründer Bjørn Richard Johansen sluttar i First House, og går over til eigedomsbransjen.
First House avviser dobbeltfakturering overfor Telemark fylkeskommune, men deres egen revisor går ikke god for at erklæringen stemmer.
SKIEN (NRK): Kontrollutvalget er kritiske til dobbeltrollen First House har hatt overfor Telemark fylkeskommune, og frykter tilsvarende kan ha skjedd flere ganger.