Hopp til innhold

Drapssiktet fengslet i fire nye uker

47-åringen som er siktet for å ha drept kjæresten sin, Anette Marie Mikalsen (54), i Drangedal i oktober i fjor, ble tirsdag varetektsfengslet i fire nye uker.

Telemark tingrett mener det vil støte allmennhetens rettsfølelse eller skape utrygghet dersom siktede er på frifot.

Påtalemyndigheten ba om åtte ukers fengsel, men retten mener det er grunn til å vurdere fengslingsspørsmålet på nytt om fire uker.

Innen den tid skal de rettsoppnevnte sakkyndige levere sin rapport om 47-åringen, noe retten mener kan ha betydning for en eventuell forlengelse av varetektsperioden.

47-åringen nekter for at han har drept kjæresten.

Politifolk står i en skråning og kikker mot en elv. I forgrunnen er det en politisperring. Det er tre krimteknikere og en politikonstabel på bildet.
Foto: Theodor Aasland Valen / NRK