Normal

Vi kårer Trøndelags smarteste tiendeklassinger

Tiendeklassinger fra hele landet er med på NRKs «Klassequizen 2017». I Trøndelag er 46 skoler påmeldt. Hver mandag og onsdag får du resultater og bilder her.

Steinkjer ungdomsskole
Foto: Bjørn Solli / NRK

For femte år på rad arrangerer NRK nasjonal kunnskapskonkurranse for tiendeklassinger. 46 skoler fra Trøndelag skal være med i kampen om å bli landets smarteste.

Konkurransen gjennomføres mandager og onsdager, og overføres på NRK Trøndelags morgen- og ettermiddagssending på radio.

Gjennom vinteren skal tremannslagene først gjennom innledende runder, før det blir lokal finale. Skolene som vinner Klassequizen i Nord- og Sør-Trøndelag får 5000 kroner og lagene blir invitert til å delta i den store nasjonale finalen i Oslo.

I fjor var over 400 norske skoler påmeldt til Klassequizen.

Her finner du terminlista for Klassequizen i Trøndelag, og oppdaterte resultater etter hvert som konkurransen avholdes. Lagene kan maksimalt få 12 poeng:

Terminliste Klassequizen Trøndelag 2017

Dato

Skole

Sending

Poeng

Mandag 09.01

Steinkjer ungdomsskole

Morgen

9

Mandag 09.01

Snåsa skole

Ettermiddag

9

Onsdag 11.01

Tonstad skole

Morgen

10

Onsdag 11.01

Støren ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 16.01

Åsen barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Mandag 16.01

Ytterøy skole

Ettermiddag

10

Onsdag 18.01

Selbu ungdomsskole

Ettermiddag

9

Torsdag 19.01

Charlottenlund ungdomsskole

Morgen

9

Mandag 23.01

Stokkan ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 23.01

Meråker skole

Ettermiddag

9

Onsdag 25.01

Markaplassen skole

Morgen

11

Onsdag 25.01

Sør-Roan skole

Ettermiddag

11

Mandag 30.01

Vuku oppvekstsenter

Morgen

8

Mandag 30.01

Malm skole

Ettermiddag

8

Onsdag 01.02

Ugla skole

Morgen

9

Onsdag 01.02

Åset skole

Ettermiddag

10

Mandag 06.02

Hov skole

Morgen

10

Mandag 06.02

Halsen ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 08.02

Sunnland skole

Morgen

8

Onsdag 08.02

Rennebu ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 13.02

Namsos ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 13.02

Høknes ungdomsskole

Ettermiddag

3

Onsdag 15.02

Blussuvoll skole

Morgen

8

Onsdag 15.02

Lensvik skole

Ettermiddag

5

Mandag 27.02

Skogn barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 27.02

Folla skole

Ettermiddag

7

Onsdag 01.03

Hoeggen skole

Morgen

11

Onsdag 01.03

Årlivoll skole

Ettermiddag

9

Mandag 06.03

Sørli skole

Morgen

9

Mandag 06.03

Røyrvik oppvekstsenter

Ettermiddag

7

Onsdag 08.03

Sjetne skole

Morgen

10

Onsdag 08.03

Fillan skole

Ettermiddag

4

Mandag 13.03

Høylandet barne- og ungdomsskole

Morgen

9

Mandag 13.03

Overhalla barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 15.03

Hommelvik ungdomsskole

Morgen

6

Onsdag 15.03

Lundamo ungdomsskole

Ettermiddag

9

Mandag 20.03

Testmann Minne

Morgen

9

Mandag 20.03

Vanvikan skole

Ettermiddag

7

Onsdag 22.03

Fagerhaug kristne skole

Morgen

9

Onsdag 22.03

Krokstadøra oppvekstsenter

Ettermiddag

8

Mandag 27.03

Lauvsnes skole

Morgen

7

Mandag 27.03

Flatanger Montessoriskole

Ettermiddag

8

Onsdag 29.03

Grøtte skole

Morgen

5

Onsdag 29.03

Meldal barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

9

Mandag 03.04

Inderøy ungdomsskole

Morgen

11

Mandag 03.04

Namdalseid skole

Ettermiddag

9