Hopp til innhold

Presset Wenger fikk etterlengtet seier

Med tap mot Bournemouth kunne Arsenal fått sin verste start på Premier League noensinne, men etter kampen kunne både manager Arsène Wenger og supporterne puste lettet ut.

Alexandre Lacazette

JUBEL: Alexandre Lacazette feirer sin scoring

Foto: John Walton / AP

Laster innhold, vennligst vent..

Joshua King og Bournemouth gikk på sin side på sitt fjerde strake tap i Premier League da laget tapte 0–3 mot Arsenal lørdag.

Fire strake tap og null poeng er fasit for Joshua King og hans lagkamerater så langt.

Joshua King

MÅLLØST: Joshua King og hans lagkamerater gikk på et nytt tap.

Foto: Peter Nicholls / Reuters

Lørdag gikk det bare fem minutter før de rødhvite var i ledelsen. Nysigneringen Sead Kolasinac slo inn foran mål, og i et snodig forsøk på å stange ballen i nettet fikk Danny Welbeck et merkelig treff med skulderen.

Ballen gikk inn bak en forfjamset Asmir Begovic i Bournemouth-målet, og Arsenal var i ledelsen.

Dominerte kampen

De rødhvite fra London dominerte kampen, og det var lite å si på at hjemmelaget gikk opp til 2–0 like før halvtimen var spilt.

Welbeck var nest sist på ballen da han la ballen til rette for Alexandre Lacazette. Fra sekstenmeteren smalt franskmannen ballen bak Begović, som måtte hente ut ball nummer to fra nettet.

Danny Welbeck scoret sitt tredje mål for sesongen da han etter pasning fra Aaron Ramsey la på til 3–0 tidlig i annen omgang. Plutselig sto det 3–0, og Bournemouth virket fortapte.

Bournemouth hadde lite å by på lørdag, og satte ikke Arsenal-forsvaret skikkelig på prøve, med unntak av et stolpeskudd fra veteranen Jermain Defoe i annen omgang.

Danny Welbeck omkranset av spillere

ETTERLENGTET SEIER: Danny Welbeck blir omkranset av medspillere.

Foto: John Walton / AP

Målløs King

En brennhet Welbeck kunne på sin side fort ha satt både en og to baller til i nettet, men det ble med de to fulltreffere. Welbeck ble byttet ut til fordel for Olivier Giroud på tampen.

Også superstjernen som ønsker seg bort fra Arsenal, Alexis Sánchez kom innpå det siste kvarteret. Da måtte Lacazette jogge av banen.

Verken Giroud eller Sanchez rakk og markere seg de få minuttene de fikk på banen, og kampen endte 3–0.

Joshua King, som scoret 16 mål i Premier League forrige sesong, måtte nok en gang gå målløs av banen. Neste mulighet for scoringer er hjemme mot Brighton i neste runde.

Da tar Arsenal turen til Stamford Bridge for å møte byrival Chelsea.

Les også Thore Haugstads kommentar om Arsenal: – Som å se Titanic synke

Laster innhold, vennligst vent..

Siste nytt

  • Djokovic klar for finale etter skadedrama

    Novak Djokovic er klar for finalen i Roland Garros etter å ha slått verdensener Carlos Alcaraz 3-6, 7-5, 1-6, 1-6.

    Spanjolen måtte flere ganger få medisinsk behandling i det tredje settet og det var lenge usikkert om Alcaraz kunne gjennomføre kampen.

    Han holdt seg flere ganger til leggen og så ut til å få krampe. Spanjolen fikk også behandling av låret.

    – Jeg kan ikke spille som dette, sa Alcaraz etter det andre gamet i det tredje settet.

    Publikum likte dårlig at Alcaraz var ute på banen igjen etter bare noen minutter med behandling og buet på verdenseneren. Det tok litt tid før dommeren fikk roet publikum og kampen kunne fortsette.

    Etter det tredje settet gikk spanjolen i garderoben og brukte god tid, men da han til syvende og sist kom ut ble han møtt med jubel fra publikum.

    I det fjerde settet hadde ikke Alcaraz mye å stille opp med og Djokovic surfet inn til finale der han kan møte Casper Ruud. Nordmannen møter Alexander Zverev senere fredag kveld.

    France Tennis French Open
    Foto: Thibault Camus / AP
  • Inter-trener om Haaland: – Vi har planlagt noe

    Erling Braut Haaland er blant spillerne Inter må stoppe lørdag, hvis de skal vinne finalen i Mesterligaen. Ifølge Inter-trener Simone Inzaghi er det italienske laget godt forberedt på hva som kommer.

    – Vi vet hvor sterk Haaland er. Vi har planlagt noe for å holde ham i ro, selv om hele Inter må være god til å begrense ham og hele laget deres. De forsvarer seg bra, de angriper bra. Vi skal forsøke å spille vår fotball, sier Inzaghi på en pressekonferanse fredag.

    Champions League - Final - Manchester City Media Day
    Foto: JASON CAIRNDUFF / Reuters
  • Uno-X-duo klatret i sammendraget

    Det norske profflaget Uno-X kom seg ikke med i bruddet på den sjette etappen i Critérium du Dauphiné. Dermed startet de en lengre jakt på bruddet, men til slutt var det de tre bruddrytterne Georg Zimmermann, Mathieu Burgaudeau og Jonathan Castroviejo som gjorde opp om seieren.

    Av dem var Zimmermann sterkest, mens en gruppe på 19 ryttere fulgte bak de tre. Der satt både Tobias Halland Johannessen og Torstein Træen og de to Uno-X-rytterne klatret henholdsvis to og tre plasser i sammendraget, til 10. og 13. plass.

    Johannessen ble også nummer ti i rittet i fjor. Da vant han også ungdomstrøya i rittet. Før de siste to etappene er han to sekunder bak Mikkel Bjerg i ungdomskonkurransen.

    Det er en annen danske, Jonas Vingegaard, som leder sammenlagt etter seks av åtte etapper.

    Tobias Halland Johannessen
    Foto: Marit Hommedal / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
NRK forklarer: Rasismeskandalen i Spania 02:41
Neste