Kombinert langrenn direkte 15.30
– Så du dette Henrik, pappa fløy langt, utbrøt Moan etter hoppet til NRK, og hadde sønnen Henrik i tankene.
I torsdagens hopprenn smelte han til med 134,5 meter, men hadde en dårlig landing og ligger dermed på 11. plass.
Erik Frenzel leder etter hopprennet, og Moan går ut ett minutt og ti sekunder bak tyskeren.
– Jeg er stolt over dette. Jeg hevet meg til rennet. Jeg husker faktisk ikke landingen, sier Moan.
VIDEO: Her hilser Moan til sønnen Henrik (2).
Vinden snudde
Japanske Yoshito Watabe gjorde etter bra hopp, da han hoppet 131,5 meter med baktrekk. Noen hoppere etter Watabe snudde vinden, og juryen måtte gå ned på farten.
– Vi får håpe at juryen velger å gå ned nok på farten nå, slik at Watabes hopp plutselig ikke blir dårlig, sier NRKs kombinertekspert Fred Børre Lundberg.
Etter at vinden snudde, kom det gode hopp på rekke og rad. Det hele utviklet seg til et jevnt renn med lange hopp.
– Det er gøy med lange hopp og litt action, mener Håvard Klemetsen.
Ny bakkerekord
Verdenscupleder Eric Frenzel fra Tyskland, imponerte med hele 138,5 meter og satte dermed ny bakkerekord i Val di Fiemme
VIDEO: En av favorittene, Tino Edelmann, klarte ikke å holde seg på beina.
Frenzels landsmann Tino Edelmann, gjorde et bra hopp på 132,5 meter. Han klarte derimot å ikke holde seg på beina og falt. Det hele var ikke dramatisk og tyskeren kom seg raskt på beina.
Klemetsen straffet
Håvard Klemetsen vant hopprennet i den individuelle konkurransen forrige fredag i VM. Torsdag fulgte han opp med et glimrende hopp på 135 meter, men klarte ikke å sette et ordentlig nedslag. Finnmarkingen fikk derfor lik poengsum med ledende Watabe.
VIDEO: Klemetsen ligger best til av de norske med en fjerdeplass etter hopprennet.
– Nå blir Klemetsen straffet av de gode forholdene. Dette er urettferdig, sa NRKs hoppekspert
Klemetsen deppet likevel ikke av den grunn.
– Dette var herlig. Det var et ganske bra skihopp. Jeg skulle selvfølgelig ønsket å fått lavere fart, smiler Klemetsen.
Klemetsen ble beste norske med 4. plass. Han går ut 26 sekunder bak Frenzel.
Kokslien tilbake
Mikko Kokslien måtte stå over både den første individuelle konkurransen og lagkonkurransen i VM på grunn av sykdom.
I torsdagens renn var han tilbake på start, og gjorde et bra hopp på 126 meter og ble belønnet med gode stilkarakterer. Han går ut ett minutt og 44 sekunder bak Frenzel.
– Dette var morsomt. Det var gode forhold. Det er litt langt opp, men jeg får prøve, sier Kokslien.
Magnus Krog har slitt med hoppingen i mesterskapet, men har imponert i langrennssporet. Torsdag hoppet han 122 meter.
– Jeg er storfornøyd. Dette var mitt beste hopp i storbakken, så jeg kan ikke være annet enn fornøyd, sier Krog.
Krog havnet på en 19. plass og starter ett minutt og 48 sekunder.