Hopp til innhold

Englands Gary Cahill til NRK etter Belgia-kampen: – Rare omstendigheter

Inngangen til den siste gruppespillskampen mellom England og Belgia ble litt spesiell, også for spillerne.

World Cup - Group G - England vs Belgium

OFRET ALT: Gary Cahill fikk sin første start i Russland-VM mot Belgia.

Foto: MARKO DJURICA / Reuters

– Det var fint å få spille igjen, men det var rare omstendigheter for å være helt ærlig, sa Gary Cahill til NRK etter kampen mot Belgia.

Den erfarne stopperen medgir at kampen hadde et annet utgangspunkt enn normalt, men fastholder at engelskmennene forberedte seg på samme måte som alltid.

– Som spiller så skjønner du hva som skjer rundt deg, og du skjønner hvordan stillingen i gruppa er, sier Chelsea-stopperen.

Innholdet som lå her kan ikke vises.

Enklere vei

England og Belgia, som begge stilte med reservepregede lag, fikk mye kritikk for måten de fremstod på i den siste gruppespillskampen.

Veien til semifinalen kan nå bli enklere for England etter at de falt ned på andreplass i gruppen. Først venter Colombia, blir det seier der venter vinneren av Sverige-Sveits. Englands Gary Cahill prøvde å unngå å tenke for mye på gruppeplassering før kamp.

All praten handlet om det før kamp, men det er farlig for å oss å tenke sånn. Samtidig gjorde begge lag flere endringer i lagoppstillingen. Jeg vil bare beskrive det som en rar kamp, forteller Cahill.

phil jones

DUELL: Phil Jones, her i duell med Manchester United-lagkamerat Marouane Fellaini, fastholder at England gjorde alt de kunne for å vinne.

Foto: Patrick Hertzog / AFP

– Ønsket å vinne

For midtstopperkollega Phil Jones var inngangen til kampen som den pleier å være.

– Det var som alle andre kamper, vi ønsket å vinne den og det er skuffende å tape, sier Manchester United-forsvareren til NRK etter kamp.

– Det var en fin sjanse til for flere til å spille, og vi viste hva vi er laget av. Det var bra i perioder, og nå forventer vi en tøff kamp mot Colombia, sa Jones.

World Cup - Group G - England vs Belgium

BLODIG: Thomas Vermaelen fikk et kutt over øye, men forsikret med hovent øye i mixed zone om at det var ingenting alvorlig.

Foto: Fabrizio Bensch / Reuters

– Umulig å gå utpå og prøve å tape

Heller ikke Belgias Thomas Vermaelen er enig med dem som har spekulert i at dette var kampen det lønte seg å ikke vinne. Han og lagkameratene møter nå Japan, og deretter vinneren av Brasil-Mexico om de selv vinner.

– Det er umulig å gå ut på en fotballbane og prøve å tape. Vi ønsket å vinne, og fortsette den gode trenden vi er inne i, sier han til NRK.

Siste nytt

  • Carlsen om uventet dødsfall: – Det er veldig trist

    Mandag kveld kom beskjeden om at sjakkspiller og stormester Daniel Naroditsky var død. Amerikaneren ble bare 29 år.

    Dødsbudskapet ble møtt med sjokk og vantro i miljøet. Tirsdag har Magnus Carlsen kommentert saken via sin egen Youtube-kanal, skriver VG.

    – Det er veldig trist. Jeg har kjent ham i mange år, vi var ikke nære, men har spilt mye mot hverandre, sier Carlsen på sin egen Youtube-kanal ifølge avisen.

    Amerikaneren var rangert som verdens 151. beste sjakkspiller.

    Han ble stormester som 17-åring. Under VM i lynsjakk i fjor ble han nummer ni.

    Magnus Carlsen
    Foto: Reuters
  • Glimt-sjefen forberedt på ekstreme forhold: – Vi aner ikke hvordan vi skal takle det

    Kjetil Knutsen tror klubben får en helt ny opplevelse når de onsdag møter Galatasaray i mesterligaen onsdag.

    Hjemmesupporterne til Galatasaray er velkjent for et ekstremt lydnivå.

    – Det er umulig å forberede seg på. Vi er ikke vant til det, men vi ser fram til det. Det er en ny opplevelse, og vi aner ikke hvordan vi skal takle deg, sier Kjetil Knutsen på pressekonferansen i Istanbul tirsdag kveld.

    – Det blir tøft og er ingen tvil om at det blir en utfordring. Vi har vært borti tøffe kamper før der det har vært lignende tilstander. Vi er godt forberedt på det. Så gjelder det å holde hodet kaldt når det koker som mest underveis i kampen, sier Jens Petter Hauge til NRK.

    – Det er ikke alt du kan forberede deg på. Jeg vet ikke hvor høy mange desibel det er her, men det er det som har vært vår reise. Spillerne får nye utfordringer. og veldig mange av dem klarer de å håndtere, sier Kjetil Knutsen til NRK.

    Galatasaray-Bodø/Glimt har avspark klokken 18.45 onsdag. Kampen sendes på TV 2 Play, kan høres på NRK Sport på radio og følges direkte her.

    Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen på pressekonferanse i Istanbul dagen før kamp mot Galatasaray i Mesterligaen
    Foto: YASIN AKGUL / AFP / NTB
  • Kjær slet med servingen – ute av storturnering

    Nicolai Budkov Kjær (19) fikk det tøft mot argentinske Tomas Martin Etcheverry (26) og er ute av ATP 500-turneringen i Wien.

    Det norske stortalentet hadde ikke flyten i egen serve og kom seg heller aldri til noen bruddsjanser i duellen. Tapet kom med settsifrene 3-6, 3–6.

    Det var Kjærs første kamp på 500-nivået. Han har tidligere vært inne i tre ATP 250-turneringer.

    Kjær spilte en 250-turnering i Stockholm sist uke, men røk der mot kroatiske Marin Cilic i 1. runde.

    60.-rangerte Etcheverry tok kontroll på oppgjøret tirsdag og brøt Kjærs serve tidlig. Kjær fikk aldri satt inn presset på argentineren og måtte tåle ytterligere et brudd.

    – Han slår omtrent ikke feil, sa TV 2-kommentator Christer Francke om Etcheverry.

    – Her må Nicolai steppe opp og serve litt bedre, la han til.

    Kjær fikk litt mer flyt i spillet i andresettet, men kom seg ikke til noen bruddsjanser i løpet av hele kampen. Kjær leverte et svakt servegame da Etcheverry brøt til 5-3-ledelse, og argentineren servet inn seieren.

    Kjær skulle egentlig spilt kvalifisering til turneringen i Østerrike, men fikk wildcardet til italienske Matteo Berrettini, som måtte trekke seg. Turneringen i Wien er den største Kjær har deltatt i så langt i karrieren. (NTB)

    en mann som spiller tennis
    Foto: Jonas Ekströmer / TT / TT / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal