Hopp til innhold

«Perry» om Ødegaard-retur: – Tidspunktet passer perfekt

Onsdag ble det bekreftet at Martin Ødegaard skal spille for stjernespekkede Real Madrid kommende sesong. Landslagets assistenttrener tror den offensive midtbanespilleren vil nyte godt med spilletid for den spanske seriemesteren.

Martin Ødegaard tilbake i Madrid

TILBAKE: Når kommende sesong starter i september vil Martin Ødegaard igjen bli å se i Real Madrid.

Foto: Heiko Junge / NTB scanpix

Ødegaard blir Real Madrid-spiller den kommende sesongen. Det bekrefter Real Sociedad i en pressemelding onsdag kveld.

Allerede på tirsdag kom det meldinger fra spansk presse om at dette ville skje.

I utgangspunktet skulle Ødegaard være på lån dra Real Madrid i enda en sesong, men nå har de helhvite fra den spanske hovedstaden ombestemt seg.

I pressemeldingen til Real Sociedad takker klubben Ødegaard for innsatsen:

«Det er vanskelig å sette så stort preg på så kort tid, men Martin har lyktes med det. Venstrefoten forlater oss for å dra tilbake til Real Madrid, men vi vil aldri glemme alt han har gjort for å glede oss denne sesongen

– Passer perfekt for Martin

I Real Madrid er Ødegaard nødt til å kjempe om spilletid med flere superstjerner, men assistenttrener for landslaget, Per Joar «Perry» Hansen, har klokkertro på at Ødegaard vil få sjanser.

– Martin har tatt det spanske nivået med storm denne sesongen, og det har Zidane sett. Han vet også at han har et aldrende mannskap med noen spillere som er litt «over the hill», så dette vil passe perfekt for Martin.

Per Joar Hansen

«Perry» er assistenttrener på landslaget og følger nøye med på Ødegaard i Spania.

Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

– Når Zidane selv har ringt Martin og bedt ham om å komme tilbake til klubben, så sier jo det sitt. Real Madrid skal kjempe på mange fronter i en komprimert sesong, så det blir nok av mat for alle, legger han til.

På spørsmål om Ødegaards utvikling som spiller med mindre spilletid i Real Madrid, kontra mer spilletid i Real Sociedad, er Hansen offensiv.

– Nå vet vi jo ikke om det blir mindre spilletid på ham kommende sesong. Martin kommer jo inn som en av ligaens store spillere denne sesongen. Han er jo et langtidsprosjekt i klubben og jeg tror han kan gjøre det veldig bra.

Avslutningsvis sier Lagerbäcks assistenttrener at Ødegaard nok vil komme inn i gruppen og nyte stor respekt og autoritet fra medspillerne grunnet hans gode prestasjoner for Real Sociedad.

– Opplevd store øyeblikk

På sin twitterkonto deler Real Sociedad Ødegaards avskjedsmelding til klubbens supportere.

Innholdet som lå her kan ikke vises.

Dette sier Ødegaard i videoen:

«Jeg ønsker å sende dere denne avskjedsmeldingen. Jeg er takknemlig for et år som er uforglemmelig for meg. Jeg har fått oppleve store øyeblikk i denne drakten. Prestasjonen, mitt første mål, da vi tok oss til cupfinale og sikret en plass i Europaligaen og mye mer.

Dere har fått meg til å føle meg som en av deres egne. All kjærligheten dere har vist meg på banen og hver eneste dag kommer jeg aldri til å glemme.

Jeg vil takke klubben for tilliten de har vist meg og jeg vil takke alle mine lagkamerater, støtteapparatet som har hjulpet meg å bli bedre hver eneste dag.

Øyeblikket for å ta farvel har kommet, men her har dere en txuri-urdin.

Heia Real Sociedad.»

«Txuri-urdin» refererer til Real Sociedads hvite og blå hjemmetrøye.

Martin Ødegaard og Christian Grindheim

Her er Ødegaard i Real Madrid-drakt fra treningskampen mot Vålerenga i 2015.

Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB scanpix

Laster innhold, vennligst vent..

Sportsnyheter

Alexis Mac Allister får behandling

Liverpool freser etter denne situasjonen: Lå blodig på gresset da motstanderen scoret

Liverpool-stjernene reagerte kraftig mot dommeren etter en blodig hodesmell. De får støtte av flere eksperter.

samling

Har blitt «ekspertar» på reising: Takkar Taylor Swift og strikketøyet

Denne gjengen reiser verda rundt nesten 250 dagar i året. For å vere i toppform når det gjeld har Ingrid Landmark Tandrevold og resten av gjengen fleire lure tips.

en mann med hjelm som klemmer en annen mann

Hushovd skaka etter norsk sykkelbragd: – Heilt ellevilt!

Uno-X er klare for det øvste nivået i sykkelsporten. Duellen mot franske Cofidis utvikla seg til å bli svært nervepirrande.

Siste nytt

  • Tungt tap for Strømsgodset: Tapte 3-0 mot Fredrikstad

    Med fire poeng opp til kvalifiseringsplass var Strømsgodset i poengjakt då dei møtte Fredrikstad i Eliteserien, søndag.

    Men med 0-3-tap heime, kan det bli tøft å sikre eliteseriekontrakt.

    Etter jamspelt kamp med sjansar begge vegar, tok FFK leiinga i det 67. minutt. Oskar Øhlenschlæger sette hovudet i ballen og styrte inn 1-0.

    Like etter banka Ulrik Fredriksen 2-0 i krysset. Henrik Skogvold auka til 3-0 kort tid seinare. Bryne spelte 2-2 mot Rosenborg laurdag, og med siger over FFK ville Godset berre vore to poeng bak med fem kampar att av sesongen. I staden er avstanden fem poeng. (NRK/NTB)

    en fotballspiller som stuper etter en ball
    Foto: Trond R. Teigen / NTB
  • Isak Frey toer i showrenn foran 18.000 tilskuere

    Isak Frey ble nummer to i et showrenn i skiskyting i München søndag foran 18.000 tilskuere. Eric Perrot fra Frankrike ble litt for sterk i finalen.

    Vebjørn Sørum og Sturla Holm Lægreid var øvrige nordmenn i mennenes finale. De ble henholdsvis nummer fire og sju.

    I kvinneklassen vant italienske Lisa Vittozzi foran svenskene Johanna Skotheim og Anna Magnusson.

    Karoline Knotten var eneste norske finalist og havnet på 6.-plass.

    (NTB)

    en mann med hjelm og hockeykølle
    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • Feira framfor Vålerenga-fansen: "Uspiselig"

    Vålerengas Mathias Grundetjern var klar i talen då han prata med NRK etter 2-1-tapet mot HamKam, søndag.

    Ylldren Ibrahimaj skåra heimelaget sitt andre mål og jubla opp mot «Klanen».

    «Uspiselig» kallar Grundetjern det.

    I eit intervju med TV 2 før kampen, kalla Ibrahimaj også Vålerenga-fansen for «søpla».

    – Dei bua mot oss då me kom på oppvarming, på vår heimebane. At dei buar på oss, då må dei tole å få litt tilbake, seier Ibrahimaj til NRK.

    Grundetjern, som skåra Vålerenga sitt einaste mål, var ikkje fornøgd med korleis Ibrahimaj oppførte seg mot bortefansen.

    – Han er tidlegare LSK-spelar, så det seier jo sitt, seier Vålerenga-spissen.

    – Fotball er følelsar. Dei meine kva dei vil. Men når dei buar på oss på heimebane, då må dei tole å få tilbake, seier Ibrahimaj.

    en mann i hvit skjorte
    Foto: Geir Olsen / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal