Hopp til innhold
Brann i leilighet i Fagerheimgata
Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Brann i Oslo, Asker og Bærum

Oppsummert

Brannhendelser i Oslo, Asker og Bærum.

  • Brann i flere biler på Ullern

    Nødetatene er i Skogbrynet i Oslo der et brenner i flere biler. Brannvesenet er i gang med slukking. Det er ikke fare for spredning til ytterligere biler eller bygninger nå, og brannvesenet nærmer seg kontroll på stedet.

  • Brann på Romsås

    Nødetatene rykket ut etter å ha fått melding om brann i en boligblokk på Romsås i Oslo. Det melder politiet på X.

    En person befant seg i leiligheten da brannen oppstod. Beboer tas med til legevakta for sjekk etter inhalering av noe røyk.

    Brannen ble raskt slukket av brannvesenet.

  • Brannøvelse i Sandvika

    Asker og Bærum brann og redning har en større øvelse i Sandvika i Bærum. Det melder brannvesenet på X.

    Det blir brukt røykmaskin på stedet, og det er derfor naturlig om publikum ser røyk i området. Øvelsen skjer i Leif Larsens vei.

  • Mann varetektsfengslet etter brann på Torshov

    Mannen er pågrepet og siktet for å ha tent på en sofa i en leilighet forrige uke. Det skriver Avisa Oslo.

    Han er varetektsfengslet i to uker.

    Tirsdag 9. november brant det i en leilighet i Vogts gate på Torshov i Oslo. Da brannvesenet kom til leiligheten brant det i en sofa i første etasje.

    Brannvesenet fikk raskt kontroll på brannen, men flere av leilighetene i bygget ble skadet.

    Ingen personer pådro seg skader under brannen.

    Evakuerte og mannskaper fra redningsetatene ved stedet der det brant i en leilighet i en bygård på Torshov.
    Foto: Javad Parsa / NTB
  • Melding om brann i blokk i Oslo

    Nødetatene i rykket ut til melding om en brann i en blokk på Ullern natt til lørdag.

    Klokken 4.39 melder oslopolitiet på X at det kom mye røyk fra bygningen, men kort tid etter ble brannen bekreftet slukket.

    Ifølge politiet har det brent i en madrass, som muligens har tatt fyr på grunn av en sigarett.

    – Det var fem personer i leiligheten. Samtlige er kjørt videre for flere undersøkelser fordi de har vært i et røykfullt rom over litt tid, men alle var våkne og bevisste. Det fremstår ikke som alvorlig, sier Line Skott, operasjonsleder i oslopolitiet.

Nyhetstips 03030

Er du der det skjer eller vet noe vi burde vite? Ta kontakt på 915 03030 eller 03030@nrk.no