Det har vært bitter stemning og vondt blod mellom Frp og Høyre i Hadsel, etter at Høyre ditchet sin borgelige fetter til fordel for sentrumspartiene, etter mange års samarbeid. Feiden når sitt høydepunkt i en episk danseduell (med beatboxing) mellom de respektive partilederne: Lina Vibe fra Høyre, og nåværende ordfører Kjell-Børge Freiberg fra Frp.
Let the battle begin.
Alle partiene i Hadsel står for øvrig på stand med jevne mellomrom før valget.
Iver's Angels sjekker ut hva partiene mener om saker og ting. Her kan du se hvordan partiene svarte på englene sine spørsmål.
Hvem svarer best?
Senterpartiet forteller hvor mye de digger uniformen til Iver's Angels. Og selvsagt hva de vil gjøre.
Høyre serverer deilige, nystekte vafler, og deler ut buttons der det står "kommunereform". Kult.
Arbeiderpartiet deler ut fine roser og sjenker oss med rødbrus. Dette liker vi. Men er politikken like bra som standen?
SV hadde de yngste politikerne blant partiene som sto på stand. De brenner for bedre busstilbud, og så vil de avskaffe eksamen.
Hva er de viktigste sakene for Krf?
Ordfører Kjell-Børge Freiberg er alltid artig å prate med. Han forklarer Frp vil gjøre dersom de vinner valget. Og så får vi buttons, våtservietter og epler. Imponerende.