I Molde er det nøktern optimisme før semifinalen mot Stabæk i morgen.
- Det skal bli artig. Jeg håper å gjøre en god kamp, og komme til finalen, sier Aksel Berget Skjølsvik.
Se TV-saka:
Har vinnerresepten klar
Kjell Jonevret har vinnerresepten klar.
Foto: Hans Thomas Eikrem / NRKOnsdag har Aksel Berget Skjølvik sjansen til å gi Stabæk juling. Men da må arbeidsjernet på Moldes midtbane gjøre som treneren sier. Han har vinnerresepten klar.
- Vi må være disiplinert og jobbe knalltøft, sier Kjell Jonevret.
21-åringen fra Åndalsnes har endelig fått tillit på A-laget. Den har han vist seg verdig gjennom oppofrende innsats og viktige mål.
- Det handler om at jeg har fått spilt fra start. Under kampen gir jeg alltid 100 %.
Ny kontrakt?
Kontrakten hans med Molde går ut i år. Men nå begynner det å bli et folkekrav at han får fornyet kontrakten, og det mener han selv også.
- Selvfølgelig mener jeg det, men vi får se hva det blir til.
Molde har spilt fem semifinaler. Den eneste de har tapt, var mot Brann i 1999, laget som MFK høvla over med 8-0 i årets cupmøte.
Mot Stabæk er det semifinale nummer seks for MFK,- en ung åndalsnesing spiller sin første, og han har en drøm om cupfinale på Ullevål.
- Livet rundt cupfinalen er stort, og jeg har lyst til å være med på den festen.
Molde Fotballklubb dagen før dagen....
Foto: Hans Thomas Eikrem / NRK