Kurt Nilsen spiller for Haiti
Foto: Øyvind Strand Endal / NRK
Ingrid Olava spiller for Haiti Ole Paus spiller for Haiti
Fredag skrev NRK om at interesseorganisasjonen for norske artister (GramArt) jobbet med å stable på beina en støttekonsert for de jordskjelvrammede i Haiti. Dette i samarbeid med Røde Kors og Kirkens Nødhjelp.
– Operaen er en veldig fin ramme for arrangementet. For oss er det i tillegg veldig fint at man åpner operaen for vanlige folk, sier Aamodt.
Enorm interesse
Hun tror ikke det vil være problemer med å fylle de 1400 plassene operaen stiller til rådighet.
– Vi har merket en enorm interesse fra publikum allerede. Vi er nedringt av fok som er interesserte i billetter, sier hun.
Kurt Nilsen, Lars Lillo-Stenberg, Thom Hell, Ingrid Olava, Ole Paus, Valkyrien Allstars, Elisabeth Andreasson, Superfamily og Minor Majority er bekreftet til konserten Dugnad for Haiti på søndag i Oslo. Og publikum kan selv velge hva de ønsker å betale for billettene.
– De kan betale mellom 400 og 1000 kroner. Slik gir vi en student som er interessert i å oppleve Superfamily i operaen muligheten til det, sier Elin Aamodt i GramArt.
Sendes live på NRK
Konserten kan følges live på NRK søndag, direkte fra operaen med alle artistene klokken 21:15.
– Dette er et iniativ som er tatt for et svært rammet folk. Dimensjonene på denne katastrofen er såpass stor at hvis vi kan bidra til å synliggjøre og hjelpe til med å samle penger til arbeidet med både førstehjelp til gjennoppbygging er det veldig hyggelig, sier TV-sjef i NRK, Arne Helsinge.
Billetter til arrangementet kan kjøpes på
.