Hopp til innhold

Storhamar hockey

  • Storhamar vann – Lillehammer har kamp i dag

    Storhamar hockey vann ein nervepirrande kamp mot Vålerenga laurdag.

    Til slutt vann Hamar-laget 5–4 etter straffer.

    Under kampen scora Stefan Espeland, Martin Rønnild, Andreas Martinsen og Andreas Dahl måla.

    Lillehammer hockey skal ut i aksjon søndag ettermiddag. Da står Lørenskog for tur.

    På tabellen ligg Storhamar på ein 4. plass mens Lillehammer er på 6. plass.

  • Storhamar – Nidaros 6–4

    Storhamar var 71 sekunder fra et sjokktap på hjemmebane, men vendte til 6-4 over tabelljumbo Nidaros med tre sene scoringer.

    Storhamar var høyt oppe etter tirsdagens bragdseier over Brynäs som gir håp om avansement i mesterligaen, men torsdag holdt lagt på å ryke på en stjernesmell i egen hall.

    Nidaros ledet 4-3 inntil Colin Campbell puttet inn utligningen 1.11 minutt før slutt. 19 sekunder før slutt pådro Marcus Bryhnisveen seg en utvisning, men i undertall kontret Martin Rønnild inn ledermålet med ti sekunder igjen, og fem sekunder senere gjorde Andreas Martinsen 6-4.

    Nidaros vant sin debutkamp i eliteserien i september, men hadde så tapt sju ganger på rad. Den første borteseieren så ut til å skulle komme i den regjerende norgesmesterens arena, men i stedet vokste tapsrekken til åtte.

    Storhamar dominerte kampen og vant skuddstatistikken 45-14, men Nidaros forsvarte seg godt og viste mye større effektivitet.

    Adam Bäckehag utlignet Andreas Dahls ledermål slik at det sto 1-1 etter første periode.

    Colin Campbell og Andreas Martinsen ga Storhamar en oppskriftsmessig 3-1-ledelse i midtperioden, men Ludwig Wistén reduserte før siste pause.

    Teemu Siironen utlignet tidlig i 3. periode, og han leverte assist da Mateusz Szurowski sendte Nidaros i ledelse i et overtallsspill etter 46.53. Det så ut til å bli vinnermålet helt til den elleville avslutningen.

    (©NTB)

  • Ishockey: Storhamar taper i Asker

    Det blir et bittert 2–1-tap for Storhamar hockey mot Frisk Asker i herrenes eliteserie.

    I første periode tar Frisk Asker ledelsen, mens Storhamar må vente til andre periode for å få sitt utligningsmål.

    Det blir derimot forgjeves, for Frisk tar tilbake ledelsen når kampen er halvspilt på Risenga i Asker.

    I tredje periode blir det målløst, som gjør at hamarsingene må dra poengløst hjemover etter å ha tapt 2–1 mot Frisk Asker.

    Frisk Asker tar dermed 2.-plassen på tabellen fra Storhamar etter seks spilte kamper i serien.

  • Storhamar raknet mot Stjernen – avgjorde i forlengning

    Storhamar ledet klart, men måtte i forlengning for å sikre 4-3-seier over Stjernen i eliteserien ishockey.

    Det ble en oppsiktsvekkende utvikling i kampen for NM-favoritten Storhamar. Frustrerte bortesupportere trodde knapt det de så da Stjernen gikk fra 0-3 til 3-3 på fem minutter mot slutten av tredje periode i Fredrikstad.

    Stjernen reduserte i overtall ved Sebastian Kaijser ni minutter før slutt, og det skulle vise seg å tenne en gnist hos hjemmelaget. Håkon Stormli og Andreas Heier scoret med under to minutters mellomrom, og lagene var like langt.

    I forlengningen avgjorde Jacob Berglund da han snappet pucken og scoret alene med Stjernens målvakt. Dermed ble det to poeng for Storhamar, som topper eliteserietabellen.

    Hamar-laget har vunnet NM-sluttspillet i ishockey de to siste årene og er regnet som tittelfavoritt også denne sesongen. (NTB)

    Storhamar-spiller Jacob Berglund mot Vålerenga
    Foto: Lise Åserud / NTB
  • Storhamar vant mot Narvik – Lillehammer vant mot Nidaros

    I serieåpningen i hockey gikk det bra for regjerende norgesmester Storhamar.

    Narvik ledet 3-2, men Storhamar utlignet på tampen og sørget for forlengning.

    Deretter måtte det avgjøres på straffer, der gjestene var best og stillingen ble 3-4 til Storhamar.

    Marcus Bryhnisveen, Olle Liss og Austin Cangelosi var målscorere for Storhamar.

    Også for Lillehammer gikk det bra. De slo Nidaros 4-3 på egen is.

Flere saker fra Innlandet

en gruppe mennesker som sitter ved bord

Sør-Odal får døra i ansiktet