Kjørte i 153 km/t på E6
En mann i slutten av tenårene ble rundt klokken 00.37 i natt stoppet av UP etter å ha kjørt i 153 km/t i en 110-sone på E6 ved Hamar. Mannen fikk førerkortet beslaglagt, og politiet oppretter sak, opplyser de på Twitter.
En mann i slutten av tenårene ble rundt klokken 00.37 i natt stoppet av UP etter å ha kjørt i 153 km/t i en 110-sone på E6 ved Hamar. Mannen fikk førerkortet beslaglagt, og politiet oppretter sak, opplyser de på Twitter.
En bil har kjørt av vegen på riksveg 2 i Brandval kommune. Det var tre personer i bilen da den kjørte utfor, men ingen av dem ble skadet. Trafikken går som normalt forbi stedet.
En mann i 50-årene ble anmeldt etter å ha blitt stoppa av politiet ved Breiskallen i Vestre Toten kommune tirsdag formiddag. Mannen kjørte med promille, og ble tatt med til Gjøvik politistasjon for bevissikring.
Ingen personer ble skadd, da en bil havna i autovernet i Stange litt før klokka 10 i formiddag. Politiet skriver at det er mye overvann som renner over E6. Vegmeldingssentralen er varsla. Det er redusert framkommelighet på stedet.
Det har vært brannutrykning til Hunderfossen Hotell i Øyer ved 0540-tida i morges. Det var røykutvikling fra en badstue, etter at noen hadde lagt klær på ovnen, skriver politiet på Twitter.
61 gjester ble midlertidig evakuert. En ansatt ble sjekket for røyk av helsepersonell på stedet. Gjestene kunne ganske fort gå tilbake til rommene sine. Politiet etterforsker saken.
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.