Utanlandske turistar har vanskelegare for å snu dersom det kjem hindringar eller vêrforholda endrar seg, opplever DNT. Men Raude Kors meiner utlendingar generelt er godt førebudde på turar i Noreg.
Daniel Kvåle mista kameraet sitt på Jostedalsbreen . No har det kome til rette, og det fungerer enno.
Fjellområde med snøskuterspor på kryss og tvers skaper sterke reaksjonar. Naturoppsynet varslar fleire kontrollar.
Sjølv om intensjonane er gode, bør du tenke deg godt om før du merker eigne stiar i fjellet.
Dei siste åra har norske breførarar gjort seg avhengige av nepalske sherpaer: – Vinn-vinn situasjon for både oss og dei, seier breførarlaget.
Test ut dine kunnskaper om fjell, fjorder og spesielle steder i Norge.
Trinn for trinn kler trappene i stein fjellsider over heile Noreg. Entusiastar meiner dei vernar natur og viser oss veg. Skeptikarar skulle gjerne sett at ein i fjellet tok til takke med det rå og urørte.
Kanskje ikkje så viktig for nasjonaløkonomien, men for turgåarar og geografi-nerdar er høgda på det tredje høgaste fjellet i landet viktig. No må karta skrivast om.