Den 14. januar 2008 gjennomførte terrorister fra terror…
Et folkeopprør mot oberst Muammar al-Gaddafi brøt ut i …
Etter at FN den 17. mars 2011 besluttet å gripe inn mil…
Sendt: 11. nov 1999
I Barentshavet ligger et havområde som lenge har skapt diskusjon mellom Norge og Russland. Området kalles Gråsonen og har store fiskeri- og oljeressurser.
I 1977 forhandler havrettsminister Jens Evensen og hans statssekretær Arne Treholt med daværende Sovjetunionen, og 11. januar 1978 ender forhandlingene med en avtale der fisket i Gråsonen blir regulert. Denne avtalen kalles ''Gråsoneavtalen''.
Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.
Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.
Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen