Her møter du Trond-Viggo Torgersen i Barne-TV-programme…
''Halvsju'' var NRKs første store tv-satsing på program…
Gutta bak sangen ''Paybacktime'' ville gjerne bli huske…
''Sommer og skolefri'' handler om å ha sommerferie, og …
Trønderen Celine var 11 år gammel da hun var med i MGPj…
Sendt: 16. mar 1976
De fleste som var barn i Norge på 1970-tallet husker barne-tv-serien ''Lekestue'', laget etter mønster av et engelsk pedagogisk lek-og-lær-program på BBC. Barna skulle lære på en lett og underholdende måte.
De to programlederne, Vibeke Sæther og Geir Børresen, jobbet sammen i andre barneprogram som ''Tre-fire-fem'', der blant andre Labbetuss, den rufsete liksomhunden, spilt av Geir Børresen, var en elsket figur.
Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.
Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.
Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen