Med livet som innsats, og i all hemmelighet, utførte kr…
Bli med på en trikketur fra begynnelsen av forrige århu…
Den tyske okkupasjonsmakta hadde omtrent 120 000 utenla…
Nordmannen Ketil Kern må leve med at besteforeldrene va…
Hans Berge filmet store begivenheter og små i begynnels…
Sendt: 27. jun 1978
Det hører gjerne med til sosiale lag og grupper at de utvikler sin egen kultur. De kan kanskje gjenkjennes på en egen musikk - og sang - tradisjon, litteratur og film av en bestemt type, og kunstuttrykk som bygger på gruppens hverdagsliv (realismen.)
Arbeiderbevegelsen i Norge i første del av 1900 - tallet legger ekstra mye vekt på å opplyse arbeiderne, og skaffe bøker og skrifter som kan erstatte formell utdanning. Samfunnet har jo mye dårligere utdanningstilbud til folk flest på den tida, enn det vi får i dag.
Klipp og lim denne koden for å lage referanse til dette klippet i din blogg eller nettside. Koden kan også limes inn i systemer som Fronter, It's Learning og PedIT.
Embed koden fungerer tilsvarende som HTML referanse, men lar deg spille av klippet direkte uten å måtte klikke deg til NRK Skole.
Opphavsrett NRK © 2009–2013 NRK | Nettsjef: Sindre Østgård | Ansvarlig redaktør: Thor Gjermund Eriksen