Ekstremistene er siktet i forbindelse med en plan om å sprenge opp svarte «townships», fattige bydeler, skriver nyhetsbyrået AFP.
– De konspirerte til å begå terrorhandlinger, inkludert at de ville sprenge områder hvor fargede mennesker bor, sier Musa Zondi, en talsperson for en spesialetterforskningsenhet.
Politiet har arrestert personer i hovedstaden Pretoria som laget «arsenaler for ødeleggelse», opplyser Nathi Mthetwa i det sørafrikanske politiet til den sørafrikanske avisen The Star.
– De skulle teste noe av sprengstoffet i en eller annet farget township, sier Mhetwa.
Ekstremist drept
I alt ble syv menn arrestert i slutten av april i den nordlge byen Phalaborwa og siktet for terrorisme. Siktelsene mot to ble trukket tilbake senere.
Arrestasjonene kom i samband med at et tremåneders våpenamnesti gikk ut.
Forrige måned ble den hvite ekstremisten Eugene Terreblanche drept på gården sin. To fargede gårdarbeidere har blitt siktet i forbindelse med angrepet.
Terreblanches tilhengere lovet først å hevne angrepet, men trakk senere tilbake trusselen.
Les også:
NETT-TV: Rasistdrap i Sør-Afrika
Hevder alt er trygt
Noen av de ti stadiene som skal brukes under fotball-VM ligger i områder med fargede «townships», men Mhetwa avviser at fotballtilhengere ikke vil være trygge under mesterskapet i juni og juli i år.
– Vi overvåker alt i landet, sier han.
Les også: