
Det amerikanske etterretningsflyet står nå på kinesisk jord.
USA akter imidlertid ikke å komme med noen offisiell unnskyldning for episoden, som fant sted søndag.
- Jeg beklager at en kinesisk pilot er savnet og jeg beklager at et av deres fly er tapt. Våre bønner går til piloten og hans familie, sa Bush i dag.
Hans beklagelse kommer dagen etter at USAs utenriksminister Colin Powell beklaget tap av liv i episoden.
Vil ha et godt forhold
Bush understreker også på en pressekonferanse i kveld at han ikke ønsker at episoden skal destabilisere forholdet mellom USA og Kina.
Samtidig sa han at det ikke er aktuelt med en offisiell unnskyldning fra USA.
Krever unnskyldning
Kina mener USA forårsaket ulykken og krever en offisiell unnskyldning fra USA før de vil løslate besetningen på 24 personer som var ombord i det amerikanske flyet.
Ifølge amerikanske myndigheter har partene i dag trappet opp forsøkene for å få en løsning på konflikten.