NRK Meny
Normal

Tirsdag 19. august

Dette er OL-programmet for tirsdag 19. august.

Baseball

Menn

  • 04.30-07.30 Nederland - Canada
  • 05.30-08.30 Sør-Korea - Cuba
  • 12.00-15.00 Japan - Kina
  • 13.00-15.00 USA - Taiwan

Basketball

Kvinner

  • 08.30-10.15 Kvartfinale Kina - Hviterussland
  • 10.45-12.30 Kvartfinale Australia - Tsjekkia
  • 14.00-15.45 Kvartfinale USA - Sør-Korea
  • 16.15-18.00 Kvartfinale Russland - Spania

Boksing

  • 13.00-14.00 48 kg, menn, kvartfinaler
  • 14.00-15.00 60 kg, menn, kvartfinaler
  • 15.00-16.00 81 kg, menn, kvartfinaler

Bordtennis

  • 04.00-11.00 Single, menn, 1. runde
  • 07.00-10.00 Single, kvinner, 1. runde
  • 12.00-15.00 Single, kvinner, 1. runde
  • 13.00-16.00 Single, menn, 1. runde

Bryting

  • 03.30-04.30 Fristil 55, menn, kvalifisering
  • 03.30-04.30 Fristil 60 kg, menn, kvalifisering
  • 04.30-07.00 Fristil 55 kg, menn, eliminering
  • 04.30-07.00 Fristil 60 kg, menn, eliminering
  • 10.00-11.00 Fristil 55 kg, menn, oppsamling
  • 10.00-11.00 Fristil 60 kg, menn, oppsamling
  • 11.00-11.20 Fristil 55 kg, menn, bronsefinale
  • 11.20-11.30 Fristil 55 kg, menn - FINALE
  • 11.55-12.15 Fristil 60 kg, menn, bronsefinale
  • 12.15-12.25 Fristil 60 kg, menn - FINALE

Fotball

Menn

  • 12.00-15.00 Semifinale: Belgia - Nigeria
  • 15.00-18.00 Semifinale: Brasil - Argentina

Friidrett

  • 03.00-04.00 Spyd, kvinner, kvalifisering gruppe A
  • 03.40-05.15 Lengde, kvinner, kvalifisering
  • 04.00-04.30 1500 m, kvinner, 1. runde
  • 04.30-05.30 Spyd, kvinner, kvalifisering gruppe B
  • 04.40-05.30 200 m, kvinner, 1. runde
  • 13.00-13.30 200 m, kvinner, 2. runde
  • 13.10-15.00 Høyde, menn - FINALE
  • 13.55-14.45 5000 m, kvinner, 1. runde
  • 14.45-15.20 110 m hekk, menn, 2. runde
  • 15.00-16.30 Diskos, menn - FINALE
  • 15.25-15.40 200 m, menn, semifinaler
  • 15.45-16.10 400 m, menn, semifinaler
  • 16.10-16.20 400 m, kvinner - FINALE
  • 16.30-16.40 100 m hekk, kvinner - FINALE
  • 16.50-17.00 1500 m, menn - FINALE

Håndball

Kvinner

  • 06.00-08.00 Kvartfinale: Norge - Sverige
  • 08.15-10.15 Kvartfinale: Ungarn - Romania
  • 12.00-14.00 Kvartfinale: Kina - Sør-Korea
  • 14.15-16.15 Kvartfinale: Ungarn - Frankrike

Kano/kajakk

  • 09.30-10.05 K1 500 m, menn, forsøk
  • 10.10-10.35 C1 500 m, menn, forsøk
  • 10.40-11.05 K1 500 m, kvinner, forsøk
  • 11.10-11.35 K2 500 m, menn, forsøk
  • 11.40-11.55 C2 500 m, menn, forsøk
  • 12.00-12.15 K2 500 m, kvinner, forsøk

Landhockey

Menn

  • 02.30-04.00 Gruppe B: Nederland - Pakistan
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Tyskland - New Zealand
  • 12.00-13.30 Gruppe B: Canada - Sør-Afrika
  • 12.30-14.00 Gruppe A: Sør-Korea - Spania
  • 14.30-16.00 Gruppe B: Australia - Storbritannia
  • 15.00-16.30 Gruppe A: Kina - Belgia

Riding

  • 13.15-15.15 Dressur individuelt - FINALE

Sandvolleyball

Kvinner

  • 03.00-03.50 Semifinale
  • 04.00-04.50 Semifinale

Seiling

  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 11 av 11 - FINALE
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 11 av 11 - FINALE
  • 07.00-13.00 Tornado, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Star, menn, seilas 7 og 8 av 11

Stuping

  • 04.00-05.50 Sviktstup, menn, semifinale
  • 14.30-16.10 Sviktstup, menn - FINALE

Sykling

  • 10.30-10.40 Sprint, kvinner, semifinaler 1
  • 10.40-10.50 Sprint, menn, semifinaler 1
  • 10.50-10.55 Sprint, menn, plasseringsløp
  • 10.55-11.05 Sprint, kvinner, semifinaler 2
  • 11.05-11.15 Sprint, menn, semifinaler 2
  • 11.15-11.20 Sprint, kvinner, plasseringsløp
  • 11.20-11.25 Sprint, kvinner, semifinaler 3
  • 11.25-11.30 Sprint, menn, semifinaler 3
  • 11.30-12.25 Madison, menn - FINALE
  • 12.25-12.30 Sprint, kvinner, bronsefinale 1
  • 12.30-12.35 Sprint, kvinner, finale 1
  • 12.35-12.40 Sprint, menn, bronsefinale 1
  • 12.40-12.45 Sprint, menn, finale 1
  • 12.45-12.50 Sprint, kvinner, plassering 5-8
  • 12.50-12.55 Sprint, menn, plassering 5-8
  • 12.55-13.00 Sprint, kvinner, bronsefinale 2
  • 13.00-13.05 Sprint, kvinner, finale 2
  • 13.05-13.10 Sprint, menn, bronsefinale 2
  • 13.10-13.15 Sprint, menn, finale 2
  • 13.25-13.30 Sprint, kvinner, bronsefinale 3
  • 13.25-13.30 Sprint, kvinner - FINALE 3
  • 13.35-13.40 Sprint, menn, bronsefinale 3
  • 13.35-13.40 Sprint, menn - FINALE 3

Synkronsvømming

  • 09.00-11.10 Duett, innledende runder

Trampoline

  • 14.15-15.00 Menn - FINALE

Triathlon

  • 04.00-06.30 Menn - FINALE

Turn

  • 12.00-12.30 Skranke, menn - FINALE
  • 12.45-13.15 Bom, kvinner - FINALE
  • 13.30-14.00 Svingstang, menn - FINALE

Vannpolo

Kvinner

  • 08.20-09.20 Semifinale USA - Australia
  • 09.40-10.40 Semifinale Ungarn - Nederland

Vektløfting

  • 09.30-11.30 Over 105 kg, menn, gruppe B
  • 13.00-15.00 Over 105 kg, menn, gruppe A - FINALE

Volleyball

Kvinner

  • 04.00-05.30 Kvartfinale Cuba - Serbia
  • 06.00-07.30 Kvartfinale Japan - Brasil
  • 14.00-15.30 Kvartfinale Kina - Russland
  • 16.00-17.30 Kvartfinale USA - Italia

Siste nytt

  • Selvmål reddet Haugesund

    Tromsøs Kent-Are Antonsen scoret kampens eneste mål i oppgjøret mot FK Haugesund søndag. Han satte ballen i feil mål i første omgang, og FKH vant 1–0.

     Kent-Are Antonsen
    Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB scanpix
  • Scoret fem mål på 12 minutter

    Sogndal havnet tidlig under 0–1 i søndagens 1.-divisjonskamp mot Strømmen.

    Så scoret Sogndal fem mål fra det 18. til det 30. minutt. Etter en halvtime sto det 5–1 på Fosshaugane. Det ble også sluttresultatet for Eirik Bakkes menn.

    Kvalifisering til Eliteserien 2018. Sogndal mot Ranheim 1 - 0
    Foto: Christian Blom / NTB scanpix
  • Første seier på syv kamper

    Marcus Pedersen og innbytter Amahl Pellegrino scoret målene da Strømsgodset vant 2–0 over tabelljumbo Sandefjord søndag kveld.

    Det er Godsets første seier på syv kamper.

    Eliteserien menn (12. runde). StrømsgodsetSandefjord.
    Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sportsrevyen
4-4-2 Eliteserien: Rosenborg - Brann