NRK Meny
Normal

Tirsdag 19. august

Dette er OL-programmet for tirsdag 19. august.

Baseball

Menn

  • 04.30-07.30 Nederland - Canada
  • 05.30-08.30 Sør-Korea - Cuba
  • 12.00-15.00 Japan - Kina
  • 13.00-15.00 USA - Taiwan

Basketball

Kvinner

  • 08.30-10.15 Kvartfinale Kina - Hviterussland
  • 10.45-12.30 Kvartfinale Australia - Tsjekkia
  • 14.00-15.45 Kvartfinale USA - Sør-Korea
  • 16.15-18.00 Kvartfinale Russland - Spania

Boksing

  • 13.00-14.00 48 kg, menn, kvartfinaler
  • 14.00-15.00 60 kg, menn, kvartfinaler
  • 15.00-16.00 81 kg, menn, kvartfinaler

Bordtennis

  • 04.00-11.00 Single, menn, 1. runde
  • 07.00-10.00 Single, kvinner, 1. runde
  • 12.00-15.00 Single, kvinner, 1. runde
  • 13.00-16.00 Single, menn, 1. runde

Bryting

  • 03.30-04.30 Fristil 55, menn, kvalifisering
  • 03.30-04.30 Fristil 60 kg, menn, kvalifisering
  • 04.30-07.00 Fristil 55 kg, menn, eliminering
  • 04.30-07.00 Fristil 60 kg, menn, eliminering
  • 10.00-11.00 Fristil 55 kg, menn, oppsamling
  • 10.00-11.00 Fristil 60 kg, menn, oppsamling
  • 11.00-11.20 Fristil 55 kg, menn, bronsefinale
  • 11.20-11.30 Fristil 55 kg, menn - FINALE
  • 11.55-12.15 Fristil 60 kg, menn, bronsefinale
  • 12.15-12.25 Fristil 60 kg, menn - FINALE

Fotball

Menn

  • 12.00-15.00 Semifinale: Belgia - Nigeria
  • 15.00-18.00 Semifinale: Brasil - Argentina

Friidrett

  • 03.00-04.00 Spyd, kvinner, kvalifisering gruppe A
  • 03.40-05.15 Lengde, kvinner, kvalifisering
  • 04.00-04.30 1500 m, kvinner, 1. runde
  • 04.30-05.30 Spyd, kvinner, kvalifisering gruppe B
  • 04.40-05.30 200 m, kvinner, 1. runde
  • 13.00-13.30 200 m, kvinner, 2. runde
  • 13.10-15.00 Høyde, menn - FINALE
  • 13.55-14.45 5000 m, kvinner, 1. runde
  • 14.45-15.20 110 m hekk, menn, 2. runde
  • 15.00-16.30 Diskos, menn - FINALE
  • 15.25-15.40 200 m, menn, semifinaler
  • 15.45-16.10 400 m, menn, semifinaler
  • 16.10-16.20 400 m, kvinner - FINALE
  • 16.30-16.40 100 m hekk, kvinner - FINALE
  • 16.50-17.00 1500 m, menn - FINALE

Håndball

Kvinner

  • 06.00-08.00 Kvartfinale: Norge - Sverige
  • 08.15-10.15 Kvartfinale: Ungarn - Romania
  • 12.00-14.00 Kvartfinale: Kina - Sør-Korea
  • 14.15-16.15 Kvartfinale: Ungarn - Frankrike

Kano/kajakk

  • 09.30-10.05 K1 500 m, menn, forsøk
  • 10.10-10.35 C1 500 m, menn, forsøk
  • 10.40-11.05 K1 500 m, kvinner, forsøk
  • 11.10-11.35 K2 500 m, menn, forsøk
  • 11.40-11.55 C2 500 m, menn, forsøk
  • 12.00-12.15 K2 500 m, kvinner, forsøk

Landhockey

Menn

  • 02.30-04.00 Gruppe B: Nederland - Pakistan
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Tyskland - New Zealand
  • 12.00-13.30 Gruppe B: Canada - Sør-Afrika
  • 12.30-14.00 Gruppe A: Sør-Korea - Spania
  • 14.30-16.00 Gruppe B: Australia - Storbritannia
  • 15.00-16.30 Gruppe A: Kina - Belgia

Riding

  • 13.15-15.15 Dressur individuelt - FINALE

Sandvolleyball

Kvinner

  • 03.00-03.50 Semifinale
  • 04.00-04.50 Semifinale

Seiling

  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 11 av 11 - FINALE
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 11 av 11 - FINALE
  • 07.00-13.00 Tornado, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Star, menn, seilas 7 og 8 av 11

Stuping

  • 04.00-05.50 Sviktstup, menn, semifinale
  • 14.30-16.10 Sviktstup, menn - FINALE

Sykling

  • 10.30-10.40 Sprint, kvinner, semifinaler 1
  • 10.40-10.50 Sprint, menn, semifinaler 1
  • 10.50-10.55 Sprint, menn, plasseringsløp
  • 10.55-11.05 Sprint, kvinner, semifinaler 2
  • 11.05-11.15 Sprint, menn, semifinaler 2
  • 11.15-11.20 Sprint, kvinner, plasseringsløp
  • 11.20-11.25 Sprint, kvinner, semifinaler 3
  • 11.25-11.30 Sprint, menn, semifinaler 3
  • 11.30-12.25 Madison, menn - FINALE
  • 12.25-12.30 Sprint, kvinner, bronsefinale 1
  • 12.30-12.35 Sprint, kvinner, finale 1
  • 12.35-12.40 Sprint, menn, bronsefinale 1
  • 12.40-12.45 Sprint, menn, finale 1
  • 12.45-12.50 Sprint, kvinner, plassering 5-8
  • 12.50-12.55 Sprint, menn, plassering 5-8
  • 12.55-13.00 Sprint, kvinner, bronsefinale 2
  • 13.00-13.05 Sprint, kvinner, finale 2
  • 13.05-13.10 Sprint, menn, bronsefinale 2
  • 13.10-13.15 Sprint, menn, finale 2
  • 13.25-13.30 Sprint, kvinner, bronsefinale 3
  • 13.25-13.30 Sprint, kvinner - FINALE 3
  • 13.35-13.40 Sprint, menn, bronsefinale 3
  • 13.35-13.40 Sprint, menn - FINALE 3

Synkronsvømming

  • 09.00-11.10 Duett, innledende runder

Trampoline

  • 14.15-15.00 Menn - FINALE

Triathlon

  • 04.00-06.30 Menn - FINALE

Turn

  • 12.00-12.30 Skranke, menn - FINALE
  • 12.45-13.15 Bom, kvinner - FINALE
  • 13.30-14.00 Svingstang, menn - FINALE

Vannpolo

Kvinner

  • 08.20-09.20 Semifinale USA - Australia
  • 09.40-10.40 Semifinale Ungarn - Nederland

Vektløfting

  • 09.30-11.30 Over 105 kg, menn, gruppe B
  • 13.00-15.00 Over 105 kg, menn, gruppe A - FINALE

Volleyball

Kvinner

  • 04.00-05.30 Kvartfinale Cuba - Serbia
  • 06.00-07.30 Kvartfinale Japan - Brasil
  • 14.00-15.30 Kvartfinale Kina - Russland
  • 16.00-17.30 Kvartfinale USA - Italia

Siste nytt

Sendeplan

Kl. Program Kanal