Hopp til innhold

Mol og Sørum er spent på uvant faktor i VM

Fra 6. - 15. oktober skal verdensmesterskapet i sandvolleyball arrangeres i Tlexcala i Mexico. I den anledning stiller Mol og Sørum som tittelforsvarere. En av utfordringene stjerneduoen kommer til å bli konfrontert med er tynn luft på over 2000 meters høyde.

– Høyden er en faktor som er ny for oss. Vi hadde en liten samling i Mexico tidligere i år og opplevde stor forskjell fra de forholdene vi er vant med. Pulsen steg fortere og ballen beveget seg veldig annerledes. Så vi er glad for å ha noen dager i forkant, sier Mol og Sørum til NRK.

Så langt i år har duoen vært stødige med topp tre plassering i de syv første turneringene på verdenstouren. I tre av dem ble det seier.

I august ble det dog en overraskende exit i kvartfinalen i EM for Mol og Sørum. Isteden endte svenske Åhmann og Hellvig som gullmedaljører i mesterskapet. Söta bror kan også bli å frykte når VM går av stabelen.

–Sverige og USA er de som har skilt seg mest ut i år. De har en litt annen spillestil med mye andreball og et tempo som utfordrer oss ganske mye, sier Mol og Sørum.

– Det blir veldig spennende. Det er mange gode konkurenter som har lyst til å slå oss, så vi gleder oss til å komme i gang, legger de til.

EM Sandvolley 2022 i München
Foto: Lise Åserud / NTB

Siste nytt

  • Dortmund til åttedelsfinale - PSG utlignet sent mot Newcastle

    Newcastle var sekunder unna seier, men en straffescoring ga PSG 1-1 og kontroll på egen mesterligaskjebne. Avansementet er allerede klart for Borussia Dortmund.

    Før siste runde er det fortsatt full spenning i det mange omtalte som «dødens gruppe» etter trekningen i august. Dortmund er videre med ti poeng etter 3-1-seieren over Milan, og for de øvrige involverte står fortsatt alt på spill.

    Alexander Isaks scoring på en slepphendt keeperretur midtveis i tirsdagens 1. omgang så ut til å plasseere Newcastle i en utmerket posisjon, men til slutt ble det for tøft å holde unna PSGs hardkjør.

    Åtte minutter på overtid scoret Kylian Mbappé sikkert på en straffe som ble dømt etter en VAR-sjekk. Resultatet betyr at Paris-laget er sikret åttedelsfinale med seier borte mot Dortmund. Det blir også en ren finale om gruppeseieren.

    Newcastle må slå Milan hjemme og håpe på at PSG ikke tar tre poeng. (NTB)

    Champions League - Group F - Paris St Germain v Newcastle United
    Foto: STEPHANE MAHE / Reuters
  • Barcelona videre i Mesterligaen

    Barcelona er klar for åttedelsfinale i mesterligaen etter å ha vendt til 2-1-seier over Porto på hjemmebane. João Felix ble matchvinner.

    Pepê ga gjestene ledelsen i første omgang, men João Cancelo utlignet bare to minutter senere.

    I det 57. minutt sto Cancelo for forarbeidet da João Felix scoret vinnermålet. To portugisere skulle altså senke Porto.

    Barcelona er tre poeng foran Porto og Sjakhtar Donetsk og kan ikke ende utenfor topp to i gruppa ettersom de to rivalene møtes i siste runde.

    Den kampen blir et oppgjør om hvem som skal slå følge med Barcelona til åttedelsfinale og hvem som må nøye seg med europaligaspill.

    Sjakhtar Donetsk tok tidligere tirsdag en ny skalp på sin «hjemmebane» i Hamburg da Royal Antwerp ble slått 1-0. Midtstopper Mykola Matvijenko stupte fram ved nærmeste stolpe i det 12. minutt og nikket inn det presise frisparket fra Oleksander Zubkov. Målet ble kampens eneste.

    Den ukrainske klubben må vinne i Porto for å ta seg videre. (NTB)

    Spain Soccer Champions League
    Foto: Joan Monfort / AP
  • Elverum-seier til ingen nytte i europaligaen

    Elverum gjorde jobben og slo Lovcen Cetinje 27-26 i europaligaens gruppespill, men får ikke finale om avansement mot Kadetten Schaffhausen på hjemmebane.

    Den sveitsiske klubben vant nemlig 25-24 hjemme mot Flensburg-Handewitt etter en dramatisk avslutning og er fire poeng foran Elverum før lagene møtes i siste runde.

    Tobias Grøndahl (på bildet) scoret syv mål for Elverum. (NTB)

    Tobias Grøndahl
    Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal