NRK Meny
Normal

Lørdag 9. august

Dette er OL-programmet for lørdag 9. august.

Badminton

  • 03.00-06.00 Single, menn/kvinner, 32-delsfinaler
  • 08.00-10.30 Single, menn/kvinner, 32-delsfinaler
  • 12.30-16.30 Single, menn/kvinner, 32-delsfinaler

Basketball

Kvinner:

  • 03.00-04.45 Gruppe A: Hviterussland - Australia
  • 05.15-07.00 Gruppe B: Mali - New Zealand
  • 08.30-10.15 Gruppe B: Spania - Kina
  • 10.45-12.00 Gruppe A: Brasil - Sør-Korea
  • 14.00-15.45 Gruppe B: USA - Tsjekkia
  • 16.15-18.00 Gruppe A: Russland - Latvia

Boksing

  • 07.30-09.00 75 kg, menn, innledende
  • 09.00-10.30 81 kg, menn, innledende
  • 13.00-14.30 75 kg, menn, innledende
  • 14.30-16.00 81 kg, menn, innlednede

Bueskyting

  • 06.00-08.00 Rangeringsrunde, kvinner
  • 09.00-11.00 Rangeringsrunde, menn

Fekting

  • 04.00-05.00 Sabel individuelt, kvinner, 32-delsfinaler
  • 05.00-06.30 Sabel individuelt, kvinner, 16-delsfinale
  • 06.30-07.20 Sabel individuelt, kvinner, åttedelsfinale
  • 07.20-07.45 Sabel individuelt, kvinner, kvartfinaler
  • 13.00-13.40 Sabel individuelt, kvinner, semifinaler
  • 13.50-14.10 Sabel individuelt, kvinner, bronsekamp
  • 14.10-14.30 Sabel individuelt, kvinner - FINALE

Fotball

Kvinner

  • 11.00-13.00 Gruppe E: Sverige - Argentina, Tianjin
  • 11.00-13.00 Gruppe F: Nigeria - Tyskland, Shenyang
  • 11.00-13.00 Gruppe G: USA - Japan, Qinhuangdao
  • 13.45-15.45 Gruppe E: Canada - Kina, Tianjin
  • 13.45-15.45 Gruppe F: Brasil - Nord-Korea, Shenyang
  • 13.45-15-45 Gruppe G: New Zealand - Norge, Qinhuangdao

Håndball

Kvinner

  • 03.00-04.30 Gruppe A: Frankrike - Angola
  • 04.45-06.15 Gruppe B: Ungarn - Sverige
  • 08.00-09.30 Gruppe A: Romania - Kasakhstan
  • 09.45-11.15 Gruppe B: Russland - Sør-Korea
  • 13.00-14.30 Gruppe A: Norge - Kina
  • 14.45-16.15 Gruppe B: Tyskland - Brasil

Judo

  • 06.00-10.30 48 kg, kvinner, innledende
  • 06.00-10.30 60 kg, menn, innledende
  • 12.00-13.30 48 kg, kvinner, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 60 kg menn, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 48 kg kvinner - FINALE
  • 12.00-13.30 60 kg, menn - FINALE

Riding

  • 00.30-04.30 Eventings dressur, dag 1, lag og individuelt
  • 13.15-17.15 Eventings dressur, dag 1, lag og individuelt

Roing

  • 07.50-08.50 Singlesculler, kvinner, forsøk
  • 08.50-09.50 Singlesculler, menn, forsøk
  • 09.50-10.10 Toer, kvinner, forsøk
  • 10.10-10.40 Toer, menn, forsøk
  • 10.40-11.00 Dobbelsculler, kvinner, forsøk
  • 11.00-11.30 Dobbelsculler, kvinner, forsøk
  • 11.30-12.00 Firer, menn, forsøk

Sandvolleyball

Menn:

  • 04.00-04.50 Gruppe E: Nummerdoor/Schuil, NED - Laciga/Schneider, SUI
  • 07.00-07.50 Gruppe C: Ricardo/Emanuel, BRA - Fernandes/Morais, ANG
  • 08.00-08.50 Gruppe C: Schacht/Slack, AUS - Geor/Gia, GEO
  • 15.00-15.50 Gruppe B: Rogers/Dalhausser, USA - Samoilova/Plavins, LAT
  • 16.00-16.50 Gruppe B: Heyer/Heuscher, SUI - Conde/Baracetti, ARG
  • 17.00-17.50 Gruppe E: Klemperer/Koreng, GER - Kjemperud/Skarlund, NOR

Kvinner:

  • 03.00-03.50 Gruppe A: Maaseide/Glesnes, NOR - van Breedam/Mouha, BEL
  • 05.00-05.50 Gruppe A: Tian Jia/Wang, CHN - Kuhn/Schwer, SUI
  • 06.00-06.50 Gruppe C: Barnett/Cook, AUS - Urjadova/Sjirjajeva, RUS
  • 12.00-12.50 Gruppe E: Branagh/Youngs, USA - Kadijk/Mooren, NED
  • 13.00-13.50 Gruppe E: Pohl/Rau, GER - Esteves Ribalta/Crespo, CUB
  • 14.00-14.50 Gruppe C: Juliana/Larissa, BRA - Saka/Rtvelo, GEO

Seiling

  • 07.00-13.00 Yngling, kvinner, seilas 1 og 2 av 11
  • 07.00-13.00 Finnjolle, menn, seilas 1 og 2 av 11

Skyting

  • 02.30-03.45 Luftrifle, kvinner, kvalifisering
  • 03.00-07.00 Trap, menn, kvalifisering
  • 04.30-04.50 Luftrifle, kvinner - FINALE
  • 06.00-07.45 Luftpistol, menn, kvalifisering
  • 09.00-09.20 Luftpistol, menn - FINALE

Svømming

  • 12.30-12.56 400 m medley, menn, forsøk
  • 13.01-13.24 100 m butterfly, forsøk
  • 13.28-14.14 400 m fri, menn, forsøk
  • 14.21-14.40 400 m medley, kvinner, forsøk
  • 14.45-15.08 100 m bryst, menn, forsøk
  • 15.22-15.30 4 x 100 m fri, kvinner, forsøk

Sykling

  • 05.00-11.30 Landeveisritt, menn - FINALE

Turn

  • 06.00-08.15 Turn, menn, kvalifisering
  • 09.00-11.00 Turn, menn, kvalifisering
  • 14.00-16.15 Turn, menn, kvalifisering

Vektløfting

  • 04.00-05.40 48 kg, kvinner - FINALE

Volleyball

Kvinner

  • 03.00-04.30 Gruppe B: Italia - Russland
  • 05.00-06.30 Gruppe B: Serbia - Kasakhstan
  • 06.30-08.00 Gruppe B: Algerie - Brasil
  • 08.30-10.00 Gruppe A: Polen - Cuba
  • 14.00-15.30 Gruppe A: Venezuela - Kina
  • 16.00-17.30 Gruppe A: Japan - USA

Siste nytt

  • Weng står over Beito-sprinten

    Heidi Weng starter ikke lørdagens sprint på Beitostølen, og vil heller konsentrere seg om søndagens 10 kilometer, opplyser skiforbundet lørdag morgen.

    Weng
    Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix
  • To mål av Zahid

    Ghayas Zahid scora to mål då Apoel slo Ominia 3-1 i lokaloppgjeret i Nikosia på Kypros i kveld.

    Apoel ligg på fjerdeplass, 6 poeng bak leiande AEK Larnaca men med to kampar til gode.

    Ghayas Zahid
    Foto: FLORIAN CHOBLET / AFP
  • Alle norske kvalifisert

    Alle nordmennene er kvalifisert til opningsrennet i verdscupen i Wisla søndag. Robert Johansson på 10.-plass var best.

    – Dagen ber litt preg av at det er tidleg på sesongen og hopparane har masse å gå på, seier sportssjef Clas Brede Bråthen.

    Laurdag er det laghoppeing i Wisla. Forfang, Fannemel, Tande og Johansson er det norske laget.

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Vinterstudio
Vinterstudio fra Beitostølen
Sesongstart langrenn: Prolog
Sesongstart skiskyting: Sprint kvinner
Sesongstart skiskyting: Sprint kvinner
Sesongstart skiskyting: Sprint
Cupfinale G19, Molde – Rosenborg
Cupfinale: G19: Molde - Rosenborg
Sesongstart langrenn: Klassisk sprint
Sesongstart langrenn: Klassisk sprint, kvinner og menn
Langrenn: Klassisk sprint