Lagkonkurranse i hopp kom først på VM-programmet forrige gang det var VM i Oslo, i 1982.
Se fullstendig mesterskaps-statistikk nederst i saken.
Den gang, som nå, gikk mesterskapet i Holmenkollbakken og det norske laget bestående av Johan Sætre. Olav Hansson Per Bergerud og Ole Bremseth vant foran Finland og Østerrike.
Senere har Norge tatt gull i lagkonkurransen én gang til, da Espen Bredesen 6 co vant i Falun i 1993.
Artikkelen fortsetter under bildet.
Det norske laget som tok VM-gull i lagkonkurransen i VM i Falun i 1993. Fra venstre: Espen Bredesen, Bjørn Myrbakken, Øyvind Berg, Helge Brendryen.
Finland og Østerrike
Lagkonkurransen i den store bakken har historisk vært dominert av Finland og Østerrike.
Thomas Morgenstern jubler etter å ha vunnet laggull i Sapporo-VM i 2007, ett av hans fem mesterskapsgull i laghopp.
Foto: Koji Sasahara / APEtter at Norge vant den første konkurransen i 1982 tok finnene gull i fem OL/VM på rad.
De siste årene har Østerrike vært like suverene og tatt gull i hvert eneste OL og VM siden 2005.
Én mann, årets verdenscupvinner Thomas Morgenstern, har vært med på alle de fem østerrikske gull-lagene.
Tre sølv på rad
I de tre siste mesterskapene har Norge tatt sølv bak Østerrike.
Tom Hilde, Anders Bardal og Anders Jacobsen var med på alle tre sølvlagene, mens Johan Remen Evensen var på laget både i 2009-VM og 2010-OL.
Under VM i Liberec for to år siden var Norge 33,5 poeng bak østerrikerne.
Les:
Video: Se sistehoppene til Jacobsen og Schlierenzauer
Se statistikk under videoen.
Se sistehoppene til Jacobsen og Schlierenzauer.