Hopp til innhold
Molde
Foto: Ekornesvåg, Svein Ove / NTB scanpix

Eliteserien 2014

Oppsummert

Laster innhold, vennligst vent..
Laster innhold, vennligst vent..
Laster innhold, vennligst vent..
  • Nije fikk ny VIF-kontrakt

    Angrepsspilleren Moussa Nije (19) har forlenget med Vålerenga ut 2015-sesongen. Det opplyser Oslo-klubben på sitt nettsted.19-åringen kom til Vålerenga fra Holmlia i 2012. Han debuterte i eliteserien mot Aalesund i november 2013.

  • Berre forlenger med ett år

    Morten Berre (39) tar nok et år i Vålerenga, melder klubben på sine nettsider. Trener Kjetil Rekdal forklarer at 39-åringen er «helt uvurderlig i treningshverdagen». Berre passerte Freddy dos Santos på lista over flest toppseriekamper for Vålerenga allerede i 2010. Nå har han 290 eliteseriekamper og 375 obligatoriske kamper for osloklubben.

    Morten Berre
    Foto: Grøtt, Vegard / NTB scanpix
  • To gir seg i Brann-styret

    Nestleder Mette Nora Sætre og styremedlem Cato Guntveit tar ikke gjenvalg til styret i Brann. Det bekrefter valgkomiteens leder Hilde Lekven overfor Bergens Tidende. Det gjorde de da valgkomiteen startet arbeidet tidligere i høst.

  • Kwarasey til amerikansk klubb

    Adam Larsen Kwarasey forlater Strømsgodset til fordel for MLS-klubben Portland Timbers. Ifølge VG har målvakten allerede skrevet under for amerikanerne. Avisen mener å vite at 26-åringen vil bli presentert som Portland-spiller innen kort tid.

  • – Aabrekk blir Aalesund-trener

    Harald Aabrekk blir mandag presentert som ny hovedtrener i Aalesund, melder Sunnmørsposten. For ti dager siden meldte samme avis at nordfjordingen var den heteste kandidaten til å ta over for Jan Jönsson.

    Harald Aabrekk
    Foto: Kallestad, Gorm / Scanpix

Siste nytt

  • Landslagsløper i kombinert med langt skadeavbrekk – hele sesongen ryker

    Landslagsløper Einar Lurås Oftebro mister etter alle solemerker hele den kommende kombinertsesongen som følge av en alvorlig kneskade.

    Det er Norges Skiforbund som opplyser om skadesituasjonen til Lurås Oftebro.

    En meniskskade han pådro seg under Sommer Grand Prix-konkurransen i Oberwiesenthal kommer til å plassere kombinertutøveren på sidelinjen i lang tid.

    – Jeg pådro meg en kompleks ruptur i menisken under SGP i Oberwiesenthal i slutten av august. Det skjedde i utkjøringen på sletta i PCR-hoppet på fredagen. Operasjonen var vellykket. Menisken ble sydd sammen og en liten del ble også fjernet, sier Lurås Oftebro i en uttalelse.

    Nå venter en lang periode med rehabilitering.

    – Jeg er nok ikke tilbake i konkurranse før 2024/25-sesongen. Menisken har begrenset med blodårer og bruker derfor lang tid på å gro. Vi ønsker å gjøre opptreningen skikkelig og i riktig tempo, så jeg unngår unødvendige setback’s på veien, sier landslagsløperen, som er storebroren til Jens Lurås Oftebro. (NTB)

    Einar Lurås Oftebro
    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • Spillprodusent tordner mot Hegerberg-hets: – Avskyelig og fullstendig uakseptabelt

    Spillprodusenten EA Sports jobber med å identifisere personen som rettet kraftig hets mot Ada Hegerberg knyttet til dataspillet EA Sports FC 24.

    Det var mandag at Lyon-stjernen Hegerberg rykket ut og dokumenterte at hun hadde blitt utsatt for en stygg melding på nett i kjølvannet av lanseringen av den siste utgaven av dataspillet EA Sports FC 24.

    Den norske fotballstjernen delte en lydmelding med sine følgere på Instagram. Avsenderen kommer med en svært lite hyggelig karakteristikk av Lyon-stjernen.

    Bakgrunnen er at Hegerbergs karakter på det ferske dataspillet EA Sports FC 24 inneholder en teknisk feil og er vanskelig å kontrollere.

    «Hetsen Ada Hegerberg har mottatt er avskyelig og fullstendig uakseptabel. Vi har kontaktet Ada direkte for å tilby vår støtte», skriver spillprodusent EA til NTB.

    «EA har nulltoleranse for kjønnsdiskriminering, kvinnehat eller hat i enhver form, og mener at å være en del av et gamingmiljø skal være en positiv, rettferdig og trygg opplevelse for alle. Våre retningslinjer for positiv spilling viser tydelig at vi ikke godtar denne typen oppførsel fra spillere på våre plattformer», heter det videre.

    I meldingen Hegerberg delte på Instagram omtales hun blant annet som «hore».

    – Dette går litt for langt, gjør det ikke? skrev Lyon-spissen selv under bildet.

    EA Sports FC 24 er den ferskeste versjonen av de tidligere Fifa-spillene. Årets utgave har fått nytt navn.

    Ada Hegerberg
    Foto: Lise Åserud / NTB
  • Román Haug pådro seg to brudd i ansiktet mot Portugal: – Har det etter forholdene bra

    Skadene Sophie Román Haug pådro seg i landskampen mot Portugal gjør at hun skal følges opp av spesialist i Liverpool. Hun ble rammet av to brudd i ansiktet.

    – Jeg har det etter forholdene bra, og har fått god oppfølging av det medisinske teamet og på sykehuset her i Portugal. I selve situasjonen hadde jeg kun fokus på ballen, så jeg fikk derfor ikke helt med meg hva som egentlig skjedde, men har fått sett bildene i ettertid, sier Haug i en uttalelse sendt til NRK.

    – Nå skal jeg tilbake til Liverpool, der jeg blir jeg fulgt opp av spesialister i klubben, så krysser jeg fingrene for at jeg er tilbake på banen ganske snart.

    Det var tidlig i tirsdagens kamp Haug kolliderte med Portugals keeper. Begge spillerne fikk behandling på banen før de måtte byttes ut.

    – Skaden til Sophie var litt mer omfattende enn først antatt. Hun har i tillegg til brudd i nesen også brudd i ansiktet. Hun er nå til videre vurdering hos spesialist i Porto, sa landslagslege Magnus Myntevik til NTB via kommunikasjonsansvarlig Halvor Lea onsdag formiddag.

    Fotball, National League: Portugal - Norge (3-2)
    Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sportsvideoer
Spiller nå
Harviken oppløst i tårer etter å ha blitt «syndebukk» 00:58
Neste